EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

EĞİTİM-BİR-SEN/MEMUR-SEN MİLLETİN KENDİSİDİR -1

Düşünceli ve fedakâr bir avuç insanın tüm dünyayı değiştireceğinden hiç bir zaman şüphe etme (Margaret Mead)

\r\n

Şairliğini, bilgeliğini, entelektüel kimliğini, hocalığını, hatipliğini, Anadolu coğrafyasının çelikleştirdiği mücadeleci kişiliğini hak ve özgürlük mücadelesinin mayası olarak ortaya koyan Kudüs Şairi ve Eğitim-Bir-Sen’in kurucusu Mehmet Akif İnan (1940-2000), Büyük Türkiye rüyasını gerçekleştirmenin ve medeniyetimizi yeniden ayağa kaldırmanın, eğitimi ve eğitimciyi sorunlarından arındırmakla mümkün olacağına inanmıştı.

\r\n

Sorunun bir parçası olarak yaşamaya devam edip, sadece sonuçsuz eleştiriler yapmaktansa; çözüme dair öneriler ortaya koyma düşüncesiyle, gayretlerini toplumsal mesafe almaya yoğunlaştırmış, 1992 yılından vefatına kadar ilmek ilmek Eğitim-Bir-Sen’in örgütlenmesine gayret etmiştir.

\r\n

Aslında Mehmet Akif İnan, yok sayılan, 2. Sınıf vatandaş görülüp horlanan Anadolu insanının görüşlerinin, örgütlü bir güç halinde ete kemiğe bürünmesine, eğitimcilerin sorunlarının tespiti ve çözümüne ilişkin gündem oluşturulmasına, eğitimin; medeniyet değerlerimizden kopmadan 21. yüzyılın soran, sorgulayan, düşünen standartlarıyla donanmasına emek harcamıştır.
\r\nEğitim-Bir-Sen’in tüm gayreti; eğitim çalışanlarının ekonomik sıkıntılardan arındırılmasına, üyelerinin sosyal ve meslekî gelişimlerini sağlamanın yanı sıra Türkiye’nin daha demokratik, özgürlüklerin daha fazla yaşanabildiği bir ülke haline dönüştürülmesini sağlamak için de yoğun çaba sarf etmektir.
\r\n
\r\nEğitim-Bir-Sen, bugün yurt genelinde örgütlü, 300 (Memur-Sen: 850) binleri bulan üyesine yenilerini ekleme azminde, milletimizin aydınlık geleceğini inşa etme aşkıyla dolu idealist kadrolarıyla, Türkiye’nin iftihar duyacağı bir sivil toplum kuruluşu konumundadır. Bu gurur verici eser, eğitimden başlamak üzere, aşama aşama tüm kamu hizmetlerinin ve tüm toplum hayatimizin adil, demokratik, özgürlükçü, sağlıklı ve verimli bir yapıya kavuşturulması için birer “dava adamı” şuuru içinde çalışan tüm üyelerinin ortak eseridir.
\r\nBugün Eğitim-Bir-Sen’in tüm yöneticileri, teslim aldıkları bu eseri çok daha ileriye taşıyabilmiş olmanın, ülkemizin yüz ağartıcı, saygın, etkin bir sivil toplum kuruluşunu el birliğiyle vücuda getirmiş olmanın onurunu yaşıyorlar.
\r\n
\r\nİnanıyoruz ki bu eser, bugün olduğu gibi gelecekte de sendikal mücadelenin kapsam ve muhtevasının zenginleştirilmesi, anlamlandırılması bağlamında çok daha diri bir ruhla yaşatılacak ve korunacaktır.

\r\n

Biliyoruz ki, üyelerinin ortak sorunlarına/gereksinimlerine öncelik tanımayan hiçbir örgütlenme başarılı olamaz. Sendikacılığı hak arama davası olarak gören, darbesiz bir Türkiye özlemi çeken, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe önem veren Eğitim-Bir-Sen/Memur-Sen, siyasal seçenekleri ne olursa olsun, bütün kamu çalışanlarının çözüm bekleyen yığınla ortak sorunlarına, beklentilerine odaklanmış, çözümü için üstün gayret göstermektedir/göstermeye devam edecektir.
\r\n 

Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa