EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kamu Bilişim Zirvesi

16-19 Kasım tarihleri arasında "Potansiyelini Bilişimle Keşfet" sloganıyla düzenlenen Kamu Bilişim Zirvesi Serik’te başladı. Serik’e bağlı Belek Turizm Merkezinde düzenlenen zirveye ev sahibi olarak katılan Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik’in kırsal mahallelerinde mobil ve internet hatlarında sıkıntı yaşandığını ve bunun biran önce giderilmesi gerektiğini söyledi ve bu sıkıntının derhal giderilmesi konusunda söz aldı.

Eklenme:18.11.2017 / 23:27          Güncelleme:18.11.2017 / 23:27
Zirveye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Haberleşme Genel Müdürü Ensar Kılıç, Kamu Bilişimcileri Derneği Başkanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin ve Kamu Bilişimcileri Derneği 2. Başkanı Yakup Şıvka, basın mensupları ile kamu kurumlarından üst düzey yöneticiler katıldı.
Çalık: " Serik’te iletişimin devamlı olması lazım"
Bilişim zirvesinin açılış konuşmasını yapan Başkan Çalık, Türkiye’nin her alanda olduğu gibi iletişim ve haberleşme teknolojisin de son 15 yılda inanılmaz gelişim gösterdiğini belirterek dünyada tarım ve turizm alanında söz sahibi olan Serik’te bu tür toplantıların düzenlenmesinin önemine dikkat çekti. Çalık, " Hem ülkemize hem de bölgemize olan katkısı çok büyük. Böyle stratejik öneme sahip bir yerde konuşulması gereken bir konuda, Dünya’nın merkezi olan ve yılda milyonlarca insanın ziyaret ettiği Serik’te Toros Dağları dahil tüm kırsal mahallelerimizde maalesef mobil ve internet hatlarında sıkıntılar var. Ülkemizde haberleşme alanında hizmet veren kamu kuruluşlarından ricam bu tür aksaklıklarının çözülmesi aşamasında gereken hassasiyetinin gösterilmesidir’’ dedi.
Aka: " Gereken yapılacak"
Müsteşar Suat Hayri Aka ise sözlerine müjdeli haber vererek başladı. Müsteşar Aka; ‘‘Serik’te kırsal mahallelerde yaşayan halkımız ve başkanımızın içi rahat olsun Serik’te haberleşmede sıkıntı yaşanmaması için ne gerekiyorsa yapılacak’’ dedi. Daha sonra Bakanlık olarak yapılan hizmetler hakkında konuşan Aka; ‘‘Türkiye’nin kalkınmasına yönelik politikalar belirleyip, stratejik kararlar almaya devam ediyoruz’’ dedi.
Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında Türkiye’nin haberleşme alanında kapsam, hız ve kapasite olarak en üst seviyelere ulaştığını belirten Kamu Bilişimcileri Derneği Kurucu Başkanı ve Haberleşme Genel Müdürü Kılıç; ‘‘ Başkanımız mobil ve internet hatlarında ki sıkıntıyı dile getirdi. Bizde mesajı aldık . 2018 Nisan ayından itibaren Serik’te kırsal mahallelerde mobil ve internet hatlarındaki sorunun çözümü için çalışmalara başlayacağız". dedi. Türkiye’nin üst düzey kamu kuruluşlarından yaklaşık 600 kişinin katılacağı zirve sonunda kamuda dijital dönüşüm için fikir alış-verişinde bulunup, gelecek yıllarda teknolojik değişimle beraber Türkiye’de ki potansiyeli, bilişimle keşfetmek hedefleniyor.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir. Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber