EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Alaşehir’de doğalgaz sevinci

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan vatandaşlar doğalgaz sevinci yaşıyor.

Eklenme:13.01.2018 / 16:58          Güncelleme:13.01.2018 / 16:58
AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen’in, Gölmarmara, Salihli, Alaşehir ve Kula ilçelerinin doğalgaz boru hattı yapım ihalesinin 22.02.2018 tarihinde BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşeceğine dair müjdeli haberi vermesinin ardından konuya ilişkin İHA muhabirine değerlendirmelerde bulunan AK Parti Alaşehir İlçe Başkanı Murat Ertürk, "Doğalgaz ilk olarak Salihli - Kula ilçeleri hattı arasında belirlenmişti. Bu hat içerisinde ilk etapta Alaşehir yoktu. İlçe başkanlığınca yürütmüş olduğumuz çalışmalarla, Manisa Milletvekillerimizin de girişim ve destekleri ile bu hat içerisine Alaşehir’ide dahil ettirdik. İlçemiz için tarihi bir süreç yaşıyoruz. Alaşehir’de yaşayan vatandaşlarımızın doğalgazın ucuzluğuyla, temizliğiyle, konforuyla tanıştırmanın sevinci ve mutluluğunu yakın zamanda yaşayacağız" dedi.
Doğalgaz kullanımıyla birlikte kış aylarında Alaşehir’de yaşanan yoğun hava kirliliğinin tamamen sona ereceğini belirten Ertürk, "Doğalgaz çevre dostudur. Havayı kirletmeyen, doğaya zarar vermeyen çevreci bir enerji kaynağıdır. Yandığı zaman çevreye zararlı olan kül, yanmamış hidrokarbonlar, kükürt oksitleri gibi atık maddeler meydana getirmemektedir. Kısaca doğanın, çevrenin ve dolayısıyla insan geleceğinin ciddi bir sigortasıdır. İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız kış aylarında artık kömür dumanı solumak zorunda kalmayacak. Doğalgaz ile hep birlikte rahat bir nefes alacağız. Isınmada olduğu gibi, mutfakta tüp gaz yerine pişirmede ve sıcak su kullanımında da olmak üzere bir çok alanda hayatımızı kolaylaştıracak ekonomik bir yakıt olan doğalgazın konforunu hep birlikte yaşayacağız. Bu vesile ile Alaşehir’e hizmetlerin getirilmesi için bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen AK Parti Manisa İl Başkan’ımız Berk Mersinli, AK Parti Manisa Milletvekillerimiz Murat Baybatur, İsmail Bilen, Selçuk Özdağ, Recai Berber, Uğur Aydemir’e ve ilgili tüm bürokratlarımıza çok teşekkür ediyorum. Alaşehir, çok daha iyi projeleri hak ediyor. Şimdiden hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber