EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Palyatif Merkezi’nde ‘Anı Yaşamak’ semineri düzenlendi

İzmit Belediyesi tarafından Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi’nde “Anı Yaşam” isimli seminer düzenlendi.

Eklenme:23.05.2018 / 12:06          Güncelleme:23.05.2018 / 12:06
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi’nde İzmit Belediyesi tarafından “Anı Yaşamak” isimli seminer gerçekleştirildi. Psikolog Seyhan Türkmen Yalım tarafından verilen semineri hastane çalışanları, Başhekim Yrd. Yusuf Atakan Baltrak, İdari Mali İşler Müdür Yrd. Fatih Zer ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yrd. Reyhan Aydın da takip etti.
Psikolog Seyhan Türkmen Yalım, palyatif bakımın kanser ya da tedavi yöntemleri nedeniyle gelişen fiziksel, psiko-sosyal ve ruhsal tüm problemleri ortadan kaldırmayı, hastalığın her aşamasında hastaya ve yakınına olabilecek en iyi bakımı vermeyi amaçlayan bir yaklaşım türü olduğunu ifade etti. Yalım, “Hastanın ailesinin psiko-sosyal ve manevi gereksinimlerinin karşılanması gerekir. Palyatif hasta yakınları ve hemşireler zor bir süreci paylaşmaktadır” dedi.
Yalım, stres nedir, stresin biyolojik bedelleri nelerdir gibi konuları da anlatarak her zaman uygulanabilecek rahatlatıcı nefes egzersizleri ile semineri tamamladı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber