KADIN DERNEKLERİNE NİLÜFER DESTEĞİ

Ana Sayfa > YEREL
2013-09-13 15:02:49
Bursa Valiliği Kadının Statüsü Birimi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi öncülüğünde kurulan Bursa Üreten Kadın Kuruluşları Platformu, aylık olağan toplantıların sonuncusu Kayapa Kadınlar Yardımlaşma, Kalkındırma ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde yapt
Bursa Valiliği Kadının Statüsü Birimi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi öncülüğünde kurulan Bursa Üreten Kadın Kuruluşları Platformu, aylık olağan toplantıların sonuncusu Kayapa Kadınlar Yardımlaşma, Kalkındırma ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde yaptı.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de katıldığı toplantıda platformun hedefinin, köyden şehre göçü önlemek, kadınların üretime katılmasını destekleyerek istihdamı arttırmak ve Bursa köylerindeki turizm potansiyelini değerlendirmek olduğu vurgulandı.
12’si Nilüfer’de olmak üzere il genelindeki 22 kadın derneğinin temsilcilerinin yer aldığı toplantıda konuşan Başkan Bozbey, Nilüfer’deki kadın derneklerini bir çatı altında buluşturacak yerleşke inşaatının yakında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda başlayacağını belirtti. Bozbey, ”Üretimde daha fazla yer almalarını isteğimiz kadınlarımız bu merkezde dernekleri vasıtasıyla kültürel ve sosyal anlamda kendilerini geliştirirken, ürettikleri ürünleri de sergileme ve pazarlama imkanı bulacak. Nilüfer Belediyesi olarak Bursa’daki kadın derneklerine olan destemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Toplantının ev sahibi Kayapa Kadınlar Yardımlaşma, Kalkındırma ve Kültür Derneği üyeleri ise ürettikleri doğal gıda ürünlerini tanıttı.
Bu Pazar Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?
  • E-HASTANE RANDEVU ARŞİV ARAMA FOTOĞRAF GALERİ VİDEO GALERİ REKLAM ve İLETİŞİM