EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KADIN DERNEKLERİNE NİLÜFER DESTEĞİ

Bursa Valiliği Kadının Statüsü Birimi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi öncülüğünde kurulan Bursa Üreten Kadın Kuruluşları Platformu, aylık olağan toplantıların sonuncusu Kayapa Kadınlar Yardımlaşma, Kalkındırma ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde yapt

Eklenme:13.09.2013 / 15:02          Güncelleme:13.09.2013 / 15:02
Bursa Valiliği Kadının Statüsü Birimi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi öncülüğünde kurulan Bursa Üreten Kadın Kuruluşları Platformu, aylık olağan toplantıların sonuncusu Kayapa Kadınlar Yardımlaşma, Kalkındırma ve Kültür Derneği’nin ev sahipliğinde yaptı.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in de katıldığı toplantıda platformun hedefinin, köyden şehre göçü önlemek, kadınların üretime katılmasını destekleyerek istihdamı arttırmak ve Bursa köylerindeki turizm potansiyelini değerlendirmek olduğu vurgulandı.
12’si Nilüfer’de olmak üzere il genelindeki 22 kadın derneğinin temsilcilerinin yer aldığı toplantıda konuşan Başkan Bozbey, Nilüfer’deki kadın derneklerini bir çatı altında buluşturacak yerleşke inşaatının yakında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda başlayacağını belirtti. Bozbey, ”Üretimde daha fazla yer almalarını isteğimiz kadınlarımız bu merkezde dernekleri vasıtasıyla kültürel ve sosyal anlamda kendilerini geliştirirken, ürettikleri ürünleri de sergileme ve pazarlama imkanı bulacak. Nilüfer Belediyesi olarak Bursa’daki kadın derneklerine olan destemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Toplantının ev sahibi Kayapa Kadınlar Yardımlaşma, Kalkındırma ve Kültür Derneği üyeleri ise ürettikleri doğal gıda ürünlerini tanıttı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir.
www.ajansmanisa.com
info@ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Ajans Manisa