EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

OHAL Komisyonu bin 300 kişi için işe iade kararı verdi

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, OHAL kapsamında meslekten ihraç edilmelere ilişkin 21 bin 500 başvurunun sonuçlandırıldığını, bin 300 kişinin müracaatının kabul edilerek işe iade kararı alındığını bildirdi.

Eklenme:22.06.2018 / 12:02          Güncelleme:22.06.2018 / 12:02
OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, OHAL kapsamında doğrudan Kanun Hükmünde Kararname hükümleri ile tesis edilen kamu görevinden çıkarma, öğrencilik bursunun kesilmesi, emekli güvenlik personelin rütbelerinin alınması ve kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin başvuruları değerlendirip karara bağlamaya devam ediyor. Komisyon bünyesinde 80’i raportör (hakim, uzman, müfettiş) olmak üzere toplam 240 personel görev alıyor.
Komisyona, bugüne kadar 108 bin 905 başvuru yapılırken, 21 bin 500 başvuru da karar verildi, 87 bin 405 başvurunun incelemesi ise devam ediyor. Komisyon tarafından bugün alınan kararlar sonrası, incelenen 21 bin 500 başvurudan, bin 300 müracaat için işe iade, 18 bin 200’ü için ret, bazı KHK’ler ile göreve iade edilen 2 bin başvuru için de ön inceleme kararı alındı.
Komisyon kararları, tebliğ edilmek üzere kişilerin en son görev yaptığı kurumlara teslim edilmektedir. Başvurusu kabul edilen kişilerin atama işlemi, ilgisine göre Devlet Personel Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak. Komisyon kararlarına karşı, kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara 19. ve 20. İdare Mahkemeleri nezdinde ilgilinin en son görev yaptığı kurum veya kuruluş aleyhine iptal davası açılabilecek.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber