EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Enis Berberoğlu: “Kendimi teneffüse çıkmış gibi hissediyorum”

Yargıtay tarafından cezası onandıktan sonra milletvekilliği bitinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu yaptığı açıklamada, “Kendimi teneffüse çıkmış gibi hissediyorum” dedi.

Eklenme:20.09.2018 / 20:47          Güncelleme:20.09.2018 / 20:47
Yargıtay tarafından aldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası onanan ve milletvekilliği bitinceye kadar cezasının infazının durdurulmasıyla tahliye olan CHP’li Enis Berberoğlu, partililer ve yakınlarıyla birlikte bir kafeye gelerek çay içip sohbet etti. Kafeye bir süre sonra CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile birlikte Enis Berberoğlu’nun eşi ile kızı geldi.
“Kendimi teneffüse çıkmış gibi hissediyorum”
Kafede kısa bir açıklama yapan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, “16 aylık bir macera yaşadım. Bence bitmiş gibi de değil, bence teneffüse çıkmış gibi hissediyorum kendimi. Bir şeyi net olarak söyleyeyim. Bir partili olarak vekaleten yattığımın bilincinde olduğum için bundan sonrada o ilke çerçevesinde dışarıda gezeceğim. Başıma gelecek bir şey varsa o çerçevede karşılamaya hazır olacağım” dedi.
“Anayasa mahkemesine güveniyoruz”
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, “20 saniyelik telefon görüşmesinden kaynaklı, herkesin çok iyi bildiği yakından bildiği, zaman zaman iktidarın yöneticileriyle konuştuğunda Enis Bey’in kişiliğiyle ilgili hiçbirinin kuşkusunun şüphelisinin olmadığı bir ortamda doğrusu sayın vekilim neden yattığını ne biz bileceğiz, ne Sayın Berberoğlu bilecek. Ama her şeye rağmen ben 16’ncı dairenin kararlarında bir yargıcın muhalefet okuyunca helal olsun hukuk bitmemiş. Ama her şeye rağmen hukuka güvenimizin devam etmesini istiyoruz. Anayasa Mahkemesine güveniyoruz, o konuda tereddüt yok. Çok gereksiz bir süreçti” diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber