EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İBB’den ana arterlerde gece temizliği operasyonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, temiz bir İstanbul için “yerinde çözüm” programlarına devam ediyor. İBB yetkilileri gece boyu İstanbul’u gezerek; "yerinde denetim, sorunların tespiti ve yerinde çözüm" üretiyor. Meydan ve ana arterler de 758 personel ile denetim ve çözüm çalışmaları yapılıyor.

Eklenme:22.09.2018 / 01:42          Güncelleme:22.09.2018 / 01:42
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, anaarter niteliğindeki yollarda, ilçelerdeki ihtiyaçlar da dikkate alınarak; çevre koruma, yol düzenlemeleri, çevre bakımı, yol bakım ve onarımı, yol ve kaldırım temizleme çalışmaları yapıyor. İstanbul trafiğini aksatmadan yapılan çalışmalar gece yarısı başlıyor sabaha kadar devam ediyor. Gece temizlik ve denetim çalışmalarına İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı başkanlığında, Genel Sekreter Yardımcısı Adil Karaismailoğlu, daire başkanları, şube müdürleri ve teknik personel katılıyor. Çalışmalarda sorunlar tespit edilerek, anında çözümleniyor veya belirli bir takvim içinde çözüme kavuşturuluyor. Çalışma yapılan bölgeler ekipler tarafından süpürülerek yıkanacak.
Bu geceki çalışmalara Ulaşım Daire Başkanlığı 5 araç, 5 ekip ve 20 personel, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı 4 araç, 4 ekip, 21 personel, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı 7 araç, 8 ekip, 16 personel, Destek Hizmetleri Başkanlığı 2 araç, 10 personel ile toplam 18 araç, 17 ekip ve 67 personel ile çalışma tamamlanacaktır. Çalışmalar belirli bir takvimle, her ilçe de tekrarlanacak.

Kasımpaşa’da yapılan çalışmalara katılan ve çalışmalar hakkında bilgi veren İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, “İstanbul’da yerinde çözüm ekipleriyle beraber saha uygulamasındayız. 24 saat aktif hizmet veren büyükşehir belediye ekipleri, problemleri yerinde yönetmek, aynı zamanda problemlere çözüm üretebilecek bir yapı içerisinde hareketlerimiz devam ediyor. 39 ilçede bu faaliyetlerimiz 12 ay sürüyor. Tabi temizlik bizim için çok önemli bunun ötesinde park ve bahçeler, hem de yol bakım ekiplerimizle beraber olası problemleri yerinde görebilmek aynı zamanda problemlerin oluşumunu engellemek adına faaliyetlerimiz sürekli devam ediyor” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber