EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Alaşehir Hacıaliler’in üstyapısı yenileniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde hayata geçirdiği proje ve yatırımları inceleyen Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ve Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Alaşehir’de Hacıaliler Mahallesi’ne ziyarette bulundu. MASKİ Genel Müdürlüğü’nün altyapı projelerini tamamlamasının ardından başlayan üstyapı düzenlemelerinde de sona yaklaşılması, mahalle halkını oldukça mutlu etti.

Eklenme:12.10.2018 / 10:21          Güncelleme:12.10.2018 / 10:21
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir ile birlikte Alaşehir ilçesi Hacıaliler Mahallesi’ni ziyaret etti. İçme suyu ve kanalizasyon projelerinin ardından mahallede üstyapı çalışmalarında da önemli mesafe katedildi. Gençoğlu, yapılan yatırımların mahalle halkına hayırlı olmasını temenni etti.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, “MASKİ’nin yatırım programı dahilinde mahallemizdeki içme suyu ve kanalizasyon projeleri tamamlandı. Üstyapı ihalesini gerçekleştirdikten sonra biz de çalışmalara başladık. MASKİ’nin çalışma yaptığı ve bozulan yollarda 80 bin metrekarelik kilit parke taşı ile yenileme yaptık. Şu an üzerinde bulunduğumuz mahallenin ana yolunda kaldırım ve bordür düzenlemeleri de tamamlandı. Kısa süre içerisinde yola sıcak asfalt atacağız. Hacıaliler Mahallesi halkının yanı sıra Sarıgöl ilçesine de bağlantısı olan bir yol burası. Tarım arazilerine de ulaşım sağlanıyor. Bu önemli yolda çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Hayırlı olsun” diye konuştu.
Hacıaliler Mahalle Muhtarı Özer Demir de, “12 bin metrelik kanalizasyon hattı, 14 bin metrelik içme suyu hattı döşendi. Kilit parke taşı çalışması yapıldı ve iki buçuk kilometrelik ana yolumuza da sıcak asfalt atılacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber