EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

(Özel) Tedavisini üstlendiği sokak kedisini sahiplendi

Manisa’da bir otomobilin çarparak sakatladığı kediyi yol ortasında bulan Mehmet Kocaman isimli duyarlı vatandaş, veterinere götürdüğü kedinin tüm masraflarını üstlendi. Tedavisinin ardından sokak kedisini sahipleneceğini söyleyen Kocaman, yaptığı davranışıyla takdir topladı.

Eklenme:12.10.2018 / 10:22          Güncelleme:12.10.2018 / 10:22
Manisa’da akşam yürüyüşüne çıkan Mehmet Kocaman adlı bir vatandaş, yol ortasında bir kedinin kıvranarak miyavladığını gördü. Kediyi ezilmekten kurtaran Kocaman, kedinin kanlar içerisinde olduğunu fark etti. Kediyi alıp veterinere götüren Kocaman, kedinin kalça çıkığı ve kuyruk sokumu kemiğinin kırık olduğunu öğrendi. Kocaman, kedinin ameliyat parası olan bin 30 TL’yi üstleneceğini ve kedinin tedavi edilmesini istedi. Muayene edilerek iç kanaması durdurulan kedi, yapılacak ameliyat sonrası sağlığına kavuşacak. Zamanının büyük bir bölümünü veterinere giderek harcayan Kocaman, tedavisinin ardından sokak kedisini sahipleneceğini söyledi.
Kediyi kanlar içerisinde gördüğünde korktuğunu, vicdanının sızlamasıyla birlikte veterinere getirdiğini belirten Kocaman, "Akşam saatlerinde yürüyüş yaparken kedi sesi duydum. Kediyi gördüğümde elime aldım. Kediyi elime aldığımda sol bacağının kırık olduğunu düşündüm ve kanaması vardı. Ben de korktum. Vicdanımın sızlamasıyla veterinere getirdim. Doktor tarafından kediye operasyon yapılacağı söylenildi. Masraflarını karşılama noktasında tamam dedim. Tedavisinin ardından kediyi sahipleneceğim. Buradan herkesin sokak hayvanlarına sahip çıkması noktasında çağrıda bulunuyorum. Tüm insanların gerek kapılarının önüne gerekse de iş yerleri önüne mama bırakarak, sokak hayvanlarını beslemelerini öneriyorum. Çünkü onlar sahipsiz ve güçleri de yetersiz. Hayvanları sevmek imandandır. O yüzden hayvanları severek, sokak hayvanlarına sahip çıkalım" dedi.
Kedinin tedavisini gerçekleştiren Veteriner Hekim Bahadır Pekyürek ise "Tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymalıyız. Her zaman onların yaşam alanlarını zapt ediyoruz. Fakat kapımızın önüne bir kap su ve bir kap mama mutlaka koyalım ve yaşam haklarına saygı duyalım” diye konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com İHA abonesidir. Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber