EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Kulaç: “Definecilerin kaçakçılıkla bir anılması rahatsız edici”

Türkiye’de ilk defa kurulan Anadolu Definecileri Eğitim ve Araştırma Derneğinin (ANDEFDER) Başkanı Uğur Kulaç, “Definecilerin kaçakçılık ile bir anılması, tüm bu işe gönül vermiş insanlarımızı derinden rahatsız etmektedir” dedi.

Eklenme:10.11.2018 / 11:37          Güncelleme:10.11.2018 / 11:37
Ordu Kültür Sanat Merkezinde, ANDEFDER tarafından düzenlenen konferansa dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı. İlk olarak katılımcılara Anadolu Definecileri Eğitim ve Araştırma Derneğinin amacını ve hedeflerini gösteren sunumun gösterildi.
Daha sonra ANDEFDER Başkanı Uğur Kulaç, derneğin kuruluş amacının, define ile ilgilenen insanların eğitilmesi, bilinçlendirilmesi ve bir çatı altında toplanması olduğunu anlattı. Define ile birçok kişinin ilgilendiğini belirten Kulaç, "Derneğimizin kuruluş amacı Anadolu topraklarında define ile ilgilenen insanlarımızın eğitilmesi, bilinçlendirilmesi ve bir çatı altında toplanarak haklarının savunulması için kuruldu. Definecilerin kaçakçılık ile bir anılması, tüm bu işe gönül vermiş insanlarımızı da derinden rahatsız etmektedir” diye konuştu.
Kulaç, defineciliğe gönül vermiş kişilerin dernek çatısı altında konferans ve seminerlerle bilinçlendirileceğini, tarihi yapıya kültür varlıklarına asla zarar vermemelerini sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
Konferans sonunda günün anısına toplu fotoğraf çekinildi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber