EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Tarıma Melikgazi Desteği

Melikgazi Belediyesi bölgesel tarım sektöründe gelişim ve yaygınlaştırmayı sağlamak için bölgesel sulama tesislerin Melikgazi Belediyesince işletileceğini ve destekleneceğini söyledi.

Eklenme:11.11.2018 / 11:45          Güncelleme:11.11.2018 / 11:45
Su kaynakları için dünyada büyük arayış yaşadığını ve tarıma büyük yöneliş olduğunu çünkü gelişme ve büyüme sağlansa da sonuç da insanoğlu için gıdanın büyük önem arz ettiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, özellikle kırsal alanlarda yaşamı destek ve katkı için sulama tesislerin belediyeye devir edileceğini bunun için çalışma yaptıklarını kaydetti.
Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan Devlet Su İşleri Sulama Tesislerin Melikgazi Belediyesine devri için Belediye Meclisinden karar alındığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “Bölge tarımın gelişime destek olmak üzere tarımsal alan olarak kullanılan ve tarım ürünü yapılan kırsal bölgelerde kırsal yaşamı desteklemek amacı ile çalışmalar yapılmaktadır. Spor, sağlık ve eğitimden sonra bölgenin tarım ve tarım alan ve ürünlerine de destek olacağız ve gelişmesine katkı sağlayacağız. Bu neden ile Sulama kanalları inşa ediyoruz. Şimdi de Sulama Tesisleri belediyemiz bünyesinde işletilerek tarımsal üretime destek sağlanacaktır. Dolayısı ile istihdama ve ekonomiye de destek olunacaktır“ dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, tarım alanların geliştirilmesi, bölgesel ürünlerin tescillenmesi ve üretimin artırılmasına yönelik çalışmaların büyük bir hızla ve devamlılık ile yapıldığını sözlerine ekledi

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber