EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

(Özel) Akrabasının aldığı org, görme engelli Üzeyir’in hayatına ışık oldu

Kayseri’de doğuştan yüzde 100 görme engelli 29 yaşındaki Üzeyir Taş, çocukken akrabasının doğum gününde aldığı oyuncak org ile müzikle tanıştı. Şimdilerde profesyonel org ile hem müzik çalıp hem söyleyen Üzeyir, gününün büyük çoğunluğunu orgun başında geçiriyor.

Eklenme:11.11.2018 / 12:52          Güncelleme:11.11.2018 / 12:52
Kayseri’de Hacı-Fatma Taş çiftinin ilk evlatları olarak dünyaya gelen 29 yaşındaki Üzeyir Taş’a, çocukken bir akrabası oyuncak org aldı. Org ile sürekli zaman geçiren Taş, kendi kendine müzik çalmaya başladı. Daha sonra ailesinin daha büyük bir org aldığı Taş, bütün zamanını orguna harcadı. Bugünlerde 100’ün üzerinde müzik çalan ve söyleyen Üzeyir Taş, 3 çocuğuyla da sürekli zaman geçiriyor.
Orgla tanışma hikayesini anlatan Taş, “Ben çocukken annem bana doğum günü yapmıştı. Bir akrabamız da doğum günümde bana oyuncak bir org getirmişti. Ben org çalarak müzikleri çıkarmaya çalıştım. Ardından babam küçük bir org aldı. Onda da müzikleri çıkarınca daha büyük bir org aldılar. Org çalarken çok keyif alıyorum. Gün içinde de evde org çalıyorum, babamın yanında ona yardım ediyorum. İşsizim, devlet büyüklerimizden iş istiyorum” ifadelerini kullandı.
Anne Fatma Taş da, orgun Üzeyir’in yol arkadaşı olduğunu söyleyerek, “Üzeyir’in küçüklükten beri yeteneği vardı. Sobanın üzerinde darbuka çalmaya, türkülerle melodi yapmaya başlamıştı. Akrabamızın doğum gününde getirdiği orgun üzerinde müziklerin melodilerini çıkarmaya başladı. Babası küçük bir org aldı. Yavaş yavaş müzikleri çalmaya başladı. Çok duygulandık, bir yandan da sevindik. Sonra daha büyük bir org aldık, profesyonel bir şekilde org çalmaya başladı. Bütün müzikleri çalıyor. Oğlumla gurur duyuyorum. Gün içinde de sürekli org çalıyor. Çocuklarıyla, babasıyla oynarlar. Org, Üzeyir’in yol arkadaşı oldu. Duygulandığı zaman türkü söyler, neşelendiği zaman oyun havası çalar. Bazen komşularımız gelir, onlara oyun havaları çalar. Hayatı hep org oldu” şeklinde konuştu.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber