EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Ekmek israfına dikkat çektiler

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde ilkokul ve anasınıfı öğrencileri ekmek israfına dikkat çekmek için okul formalarıyla fırın tezgahının başına geçti, hamur açtı, ekmek pişirerek fırın işçiliği yaptı.

Eklenme:16.11.2018 / 11:18          Güncelleme:16.11.2018 / 11:18
Karakese İlkokulu Müdürü Mustafa Erden, sınıf öğretmeni İbrahim Gök ve anasınıfı öğretmeni Nurcan Yılmaz’ın eşliğinde bir araya gelen minik öğrenciler, ekmek israfına dikkat çekmek adına proje kapsamında ekmek üretimi yapan fırınları ziyaret etti.
Üzerlerine taktıkları önlükler ile tezgahın başına geçen minik öğrenciler, unu hamur haline getirmeyi, ekmek yapmayı öğrenerek, hamur açtılar. Hamurlarına şekil veren öğrenciler daha sonra ekmeklerinin pişirilmesini izlediler.
Okul müdürü Mustafa Erden, "Buraya geliş amacımız hem çocukların ekmeğin yapım aşamalarını uygulamalı olarak öğrenmesini sağlamak hem de öğrencilerimiz ile birlikte ekmek israfına dikkat çekmek istedik" dedi.
Anasınıfı öğretmeni Nurcan Yılmaz öğrencilerin ekmek yapımını uygulamalı olarak eğlenceli bir şekilde öğrendiğini belirti.
Projeden sorumlu sınıf öğretmeni İbrahim Gök ise, "Toplumumuzda ve öğrencilerimizin hayatları boyunca tasarruf bilinci oluşturmak için proje kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber