EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

2019 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizm Geliştirme Fonu ile ilgili, “İki bölümden oluşuyor, tanıtım ve yatırım ofisi. 11 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. 3 tanesi bakan, bakan yardımcısı ve tanıtım genel müdürü, diğer yönetim kurulu üyeleri özel sektörden, sektör temsilcilerinden ön görüyoruz" dedi.

Eklenme:19.11.2018 / 22:16          Güncelleme:19.11.2018 / 22:16
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019 Merkezi Yönetim bütçe görüşmelerine katıldı. Ersoy, nitelikli turist için iki çalışma yaptıklarını belirterek, insan kaynaklarının ve ulaşımın önemine dikkat çekti. Ersoy, turizmde kalıcı çözüm getirmek istediklerini belirterek, "Yılbaşına kadar yetiştirmeye çalışıyoruz, Meclis’e göndereceğimiz bir çalışma olacak. Sizlere göndermek istiyoruz. Turizm Geliştirme Fonu adı altında. İki bölümden oluşuyor, tanıtım ve yatırım ofisi. 11 kişilik Yönetim Kurulu’ndan oluşuyor. 3 tanesi Bakan, Bakan Yardımcısı ve Tanıtım Genel Müdürü, diğer Yönetim Kurulu üyeleri özel sektörden, sektör temsilcilerinden ön görüyoruz. Türkiye’yi yedi bölgeye bölüyoruz. İstanbul, Dalaman, Antalya, Nevşehir, Trabzon, Van ve Diyarbakır" dedi.
Müze kartlarına yönelik olarak Ersoy, "Çok müzeye meraklı bir insansanız, Müze Kart almanızı istiyoruz. Mayıs ayına kadar da tüm Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler bu kart kapsamına girecek. Bunlar da tamamlandıktan sonra tamamında geçerli olacak" ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber