EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Gaziantep’te Mevlit Kandili sevinci

Hazreti Muhammed’in dünyaya teşrif ettiği gece olarak bilinen Mevlit Kandili münasebetiyle Gaziantep’te vatandaşlar, geceyi ihya etmek için camilere akın etti.

Eklenme:19.11.2018 / 22:19          Güncelleme:19.11.2018 / 22:19
Kentin en büyük camisi olan Ulu Camii’de İl Müftülüğü ve Şahinbey Belediyesi Mevlid-i Nebi özel programı düzenlendi. Geceyi ihya etmek isteyen vatandaşlar ise, camiyi doldurdu. Programda Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunarak sohbet ve dualar edildi. Mevlit özel programında Emekli Müftü Ali Maraşlıgil vatandaşlara vaaz verdi. Programa katılan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise,tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı.
Tahmazoğlu, “Bu gece alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin doğum gecesidir ve Rabbim hepimizi inşallah Peygamber Efendimizin şefaatine nail eylesin. İnşallah ahrette de bize O’nun sancağı altında toplanmayı nasip eylesin. Sünnet-i seniyyesine ittiba edip, inşallah O’nun ile cennette de bir araya gelmeyi ve bizi kendisine komşu eylesin” dedi.
Bu gecenin anısına vatandaşlara Kur’an-ı Kerim hediye ettiklerini söyleyen Tahmazoğlu, “Bizler de Şahinbey belediyesi olarak Mevlit Kandili münasebetiyle bu tür programlarda vatandaşlarımıza hem Peygamber Efendimizin hayatını anlatan kitap hem de Kur’an-ı Kerim dağıtıyoruz. Amacımız O’nun hayatını daha iyi öğrenmek ve Sünnet-i seniyyesine inşallah ittibayı ziyadeleştirmektir ve ben tüm vatandaşlarımızın Mevlit Kandilini kutluyorum” diye konuştu.
Öte yandan vatandaşlar, bu geceye kavuştukları için çok mutlu olduklarını, bu gecenin bütün İslam alemine hayırlar getirmesini dilediler.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber