EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Filistinliler Mevlit Kandili’ni El Halil Camisi’nde kutladı

Filistinliler, İsrail askerlerinin kontrolü altındaki El Halil Camisi’nde, İsrail tarafının verdiği 24 saatlik izin kapsamında Mevlit Kandili’ni kutladı. İzne rağmen İsrail askerleri Filistinlilere zorluk çıkardı.

Eklenme:21.11.2018 / 19:20          Güncelleme:21.11.2018 / 19:20
Filistinliler Batı Şeria’da İsrail askerlerinin kontrolü altındaki El Halil Camisi’nde İsrail tarafının verdiği 24 saatlik izin kapsamında Hazreti Muhammed’in dünyaya geldiği gün olarak kutlanan Mevlit Kandili için bir araya geldi. Dün akşam saat dokuzda başlayan izin boyunca Filistin halkı camiye akın etti.

İsrail askerleri Müslümanları engellemeye çalıştı
İsrail tarafının iznine rağmen İsrail askerleri ibadet için camiye gelen Filistinlilere zorluk çıkardı. El Halil Camisi’nin imamı Hifzi Ebu Selila, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “İsrail güçlerinin icraatları ve El Halil Camisi’nin İsrail tarafından kontrol edilmesi yüzlerce kişinin ulaşmasını engelledi. İşgal güçleri El Halil Camisi’ni Yahudileştirmeye ve İslami kimliğini yok etmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.
El Halil kent yönetimi yetkililerinden biri olan Muhammed El Jabari İsrail askerlerinin Mevlit Kandili vesilesi ise Müslümanların camide namaz kılmasına müsaade etmediğini belirterek, “İsrail güçlerinin onlarca genci koyması ve kontrol noktalarında durdurması sonucu yüzlerce kişi camiye ulaşamıyor” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber