EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Hz. Peygamberimiz ve Gençlik konulu konferans düzenlendi

Kastamonu İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle “Hz. Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans düzenlendi. “Hz. Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferansta gençlere, gençlik dönemi ile ilgili konularda bilgi verdi.

Eklenme:21.11.2018 / 19:51          Güncelleme:21.11.2018 / 19:51
Kastamonu İl Müftülüğü tarafından “Hz. Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Üçüncü, İl Müftüsü Ahmet Süzen ve çok sayıda davetli katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Ahmet Süzen, “Diyanet İşleri Başkanlığımız bu sene Mevlid-i Nebi Haftası’nda işlenmek üzere ‘Hz. Peygamberimiz ve Gençlik’ konusunu seçtiler. Bu hafta boyunca insanlarımızın yaşadığı her yerde bu etkinlikler devam etmektedir. Gençlik insanının hazinesidir. Gençlik insanın hayata hazırlandığı, bir yandan da kendini yetiştirdiği, aslında hem dünyasını hem de ahiretini inşa ettiği bir dönemdir. Rabbim gençlerimizi güzel yolda, Peygamber Efendimiz yolunda ömürlerini harcamayı nasip etsin. Bizim bir sorumluluğumuz ve zorunluluğumuz var. Peygamberimizi her yaştaki insanı örnek alma zorunluluğu var. Peygamber Efendimizi örnek alırken, çocuğumuza, çevremizdeki insanlara da örnek olma sorumluluğumuz var. Örnek alma zorunluluğumuzu ve örnek olma sorumluluğumuzu yerine getirmek gerçekten zor” dedi.
Hz. Peygamberimiz ve Gençlik konulu konferansı veren Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Doç. Dr. Ülfet Görgülü’de “Efendimizin hitap ettiği toplulukta her kesimden, her yaştan insan vardı. Allah Resulullah’ı nasıl bir dil kullandı da nasıl hepsine hitap edebildi? Nasıl hepsi onu anladı? Mesajı onların kalplerine ulaştırabildi ve onlardan sonsuz bir sevgi ve bağlılık gördü. Çok zor bir görevi Rabbimizin inayetiyle yerine getirebildi. İnsanlara seslenebilmek, çocukların, gençlerin kalplerine dokunabilmek çok kolay olmasa gerek” ifadelerini kullandı.
Program daha sonra sona erdi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber