EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KARAOSMANOĞLU'NUN İPEKBÖCEĞİ GURURU

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında üretilen ve raya indirilen ikinci ipekböceğinin test sürüşüne katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sadece Bursa değil, Türkiye adına gurur duydum” dedi

Eklenme:02.10.2013 / 18:07          Güncelleme:02.10.2013 / 18:07
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin danışmanlığında üretilen ve raya indirilen ikinci ipekböceğinin test sürüşüne katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sadece Bursa değil, Türkiye adına gurur duydum” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi Heykel’deki tarihi binada ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, imalat aşamasında da incelediği Türkiye’nin ilk yerli tramvayı İpekböceği’nin test sürüşüne katıldı. Kültürpark içindeki şantiye binasında raylara indirilen ikinci ipekböceğini inceleyen Karaosmanoğlu, Başkan Altepe ve Yerli Tramvay Proje Danışmanı Taha Aydın’dan aracın kapasitesi ve teknik özellikleri hakkında bilgiler aldı. Daha sonra aracın ilk test sürüşüne katılan iki başkan, Stadyum Caddesi, Altıparmak, Atatürk Caddesi, İnönü ve Uluyol Caddelerini geçtikten sonra Kent Meydanı’nda şehir turunu noktaladı.
“TÜRKİYE ADINA GURUR DUYDUM”
Bursa’nın 20 - 30 yıl önceki halini de çok iyi bildiğini ancak son 10 yılda büyük bir değişim yaşandığına dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bursa caddeleri ve yeşil alanları ile mükemmel bir hale geldi. Binalar şehrin ruhuna uygun estetik bir görünüm aldı. Gerek Büyükşehir gerek ilçe belediyeleri hükümetimizin de önderliğinde tarihi mirası sahiplenme noktasında büyük çaba harcıyor. Bursa’nın geçmişe göre daha canlı, daha diri, yaşanabilir, sağlıklı bir kent olduğunu gördüm ve bir belediye başkanı olarak mutlu oldum, onur duydum. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Ayrıca bugün test sürüşünü yaptığımız yerli tramvay konusunda da sadece Bursa değil, Türkiye adına gurur duydum. Bizim için de büyük moral oldu. Bu konuda Bursa ile çalışacağız. Bu gelişimi Kocaeli’ne taşımak istiyoruz” dedi.
SEFERLER BAŞLIYOR
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de kaynakların yurt içinde kalması ve bu tür araçların yerli olarak üretilmesinin tüm belediye başkanlarının ortak hedefi olduğunu hatırlatarak, Başkan Karaosmanoğlu’nun daha imalat aşamasında fabrikaya gelerek yerli tramvayı incelediğini hatırlattı. Raylara inen ikinci aracın testini de Karaosmanoğlu ile birlikte yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Altepe, “İnşallah bayram öncesinde halkımız da bu araçlarla seyahat etme imkanı bulacak. Dünya standartlarında üretilen, her türlü konfora sahip olan araçlarımız şimdiden Bursa’mıza hayırlı olsun. Projeyi dikkatle takip eden ve test sürüşünde de bize eşlik eden Kocaeli Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber