EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TUNÇ, BARTIN KYK YURDU'NU ZİYARET ETTİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç katıldığı Bartın Üniversitesinin 2013-2014 akademik yıl açılış töreninde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bartın Yurdu'nu da ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet etti

Eklenme:02.10.2013 / 18:27          Güncelleme:02.10.2013 / 18:27
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç katıldığı Bartın Üniversitesinin 2013-2014 akademik yıl açılış töreninde Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bartın Yurdu'nu da ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet etti.
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Üniversitesinin 2013-2014 akademik yıl açılış töreni dolayısıyla KYK yurdunu ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet etti Milletvekili Yurt müdürü Mustafa Balıkkaya'dan bilgiler alan Milletvekili Tunç, Bartın Valisi Ali Çınar ile birlikte , yurdun çeşitli bölümlerini gezdiler. Yemekhanede öğrencilerle sohbet eden Tunç ve Çınar, öğrencilerin kaldıkları odaları da ziyaret ettiler.
Milletvekili Tunç, ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, Bartın Üniversitesinin 2008 yılında kurulduğunu ve şu anda 7 fakültede öğrenci sayısının 9 bini aştığını belirtti. Öğrenci yurdunun 2010 yılında inşa edilerek hizmete açıldığını ifade eden Tunç, “ Çalışmalarımızla Öğrenci yurdu ile birlikte Kredi Yurtlar Müdürlüğü yurt kapasitesi bin civarında olmuştur. Yeni kampüs alanında bin kişilik öğrenci yurdunu da yatırım programına aldık. İhalesi de önümüzdeki süreçte yapılacak. Özel sektöre de teşvik kapsamında yer tahsisleri yapmakla birlikte,şu anda üç adet müracaat bulunuyor. Ayrıca demiryolu sevenleri derneğinin bin kişilik öğrenci yurdunun da inşaatı devam ediyor. Böylelikle önümüzdeki iki yıl içerisinde yurt kapasitesinin üç kat artmış olacaktır” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber