EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

DENİZLİ’YE YENİ SANAT MERKEZİ

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında yanarak kullanılamaz hale gelen Denizli Belediyesi Sanat Merkezi'nin yeniden yapılması için tüm hazırlıklarını tamamlayan Denizli Belediyesi, yeni sanat merkezinin ihalesini gerçekleştirdi

Eklenme:02.10.2013 / 18:15          Güncelleme:02.10.2013 / 18:15
Geçtiğimiz yıl Ocak ayında yanarak kullanılamaz hale gelen Denizli Belediyesi Sanat Merkezi'nin yeniden yapılması için tüm hazırlıklarını tamamlayan Denizli Belediyesi, yeni sanat merkezinin ihalesini gerçekleştirdi.
Geçtiğimiz yıl yaşanan talihsiz bir yangın sonucunda tamamen yanarak kullanılamaz hale gelen Belediye Sanat Merkezi yerine yeni bir sanat merkezi yapmak üzere çalışmalara başlayan Denizli Belediyesi, titizlikle sürdürdüğü proje çalışmalarının ardından yeni sanat merkezinin inşasına başlıyor. Yeni sanat merkezi için tüm hazırlıklarını tamamlayan Denizli Belediyesi, sanat merkezinin ihalesini de gerçekleştirdi. Belediyenin Sanat Merkezi'ni 400 günde tamamlanacağı belirtildi.
Kent merkezinde önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan merkezin farklı ve modern mimari tarzıyla da Denizli'ye prestij kazandıracağını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, "16 Ocak 2012 yılında elektrik kontağından çıkan yangın sebebiyle kullanılamaz hale gelen Belediye Sanat Merkezi'nin yerine yangından hemen bir kaç gün sonra düzenlediğimiz bir basın toplantısı ile yenisinin yapılacağını duyurmuştuk. Öncelikle kısa sürede enkazı kaldırdık. Geçen süre zarfında gerekli hazırlıklarımızı yaptık.Yeni merkezin projesini hazırladık.Kentin geleceğini de düşünerek ortaya çok güzel bir proje çıkardık.Yeni yapılacak sanat merkezi bölgenin en modern sanat merkezlerinden biri olacak" dedi.
Merkezin ihalesinin yapıldığını dile getiren Başkan Zolan, "Belediye Sanat Merkezi'nde 1 büyük ve 6 küçük olmak üzere toplam 7 gösteri salonu ile 3 işyeri bulunacak. Bölgenin en modern sanat merkezlerinden biri olacak. Bu merkezde konser ve tiyatro gibi farklı etkinlikler de düzenlenebilecek. Kent merkezinde eski yerinde inşa edilecek böylesi bir kültür sanat merkezi çok uzun yıllar Denizli'nin ihtiyacını karşılayarak bölgeye de hareketlilik katacak. Şimdiden Denizli'ye hayırlı olsun" diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber