EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İZMİR ATATÜRK MÜZESİ, 2014 ORTASINDA HİZMETE GİRECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Alsancak Birinci Kordon'da bulunan Atatürk Müzesi binası, 2014 yılı ortasında hizmete girmesi planlanıyor

Eklenme:02.10.2013 / 18:39          Güncelleme:02.10.2013 / 18:39
Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Alsancak Birinci Kordon'da bulunan Atatürk Müzesi binası, 2014 yılı ortasında hizmete girmesi planlanıyor.
İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, Atatürk Müzesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Atatürk Müzesi binasının iki yıldır yoğun bir çalışma ile yürütülen yenileme, güçlendirme, restorasyon projeleri ile müzenin iç yapısının dizaynı ve teşhir tanzim projelendirilmesi ile bugüne kadar teşhirde olan eşyaların bakım ve restorasyonu gerekenlerin yenilenmesi konusunda; üniversite ve konunun uzmanlarıyla yürütülen proje çalışmaları nihayet bitirilerek kurul ve bakanlık değerlendirme süreci tamamlanmış durumda. Bundan sonra ise işin uygulaması ve bir an önce Restorasyon’a başlanılması aşamasına gelinmiştir." dedi.
Bu konuda İl Özel İdaresi'ndeki kültür varlıklarına ayrılmış olan imkanlar ile ihale çalışmalarına başlandığını hatırlatan Ediz, "İnşallah 2014 yılı içersinde Atatürk Müzesini ziyarete açarak misafirlerin ziyaretine sunulacaktır. Özelikle projelendirme süreci ciddi zaman aldığını biliyoruz. Ancak böyle bir konuda ne yapılacağını ve nasıl yapılacağının ilgili uzmanların görüşü projelendirmesi ve kurul süreçleri çok önemli bir konudur. Herkesin önem verdiği ve desteklediği böyle bir işe de özen ve itina gösterilmesi gerekir“ şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber