EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KURBAN DERİSİ TOPLAMAK İÇİN VALİLİK İZNİ GEREKİYOR

KURBAN DERİSİ TOPLAMAK İÇİN VALİLİK İZNİ GEREKİYOR

Eklenme:02.10.2013 / 20:18          Güncelleme:02.10.2013 / 20:18

Dernek ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının, kurban derisi toplamak için valiliklerden izin alması gerektiği bildirildi.

\r\n

Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, Yardım Toplama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler neticesinde kurban derisi toplama faaliyetine ilişkin mevcut uygulamalarda birtakım değişikliklere gidildiği ve kurban derisi toplamak isteyen dernek ve benzeri kuruluşların izin için valiliğe müracaat etmesi gerektiği bildirildi.

\r\n

Valilikten yapılan açıklama şöyle: " 26 Eylül 2013 tarihli ve 28777 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yardım Toplama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler neticesinde Kurban Derisi Toplama faaliyetine ilişkin mevcut uygulamalarda bir takım değişikliklere gidilmiştir.  

\r\n

Değişen Yönetmelik hükümleri doğrultusunda Kurban Derisi toplamak isteyen Dernekler ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının Valiliğimize en geç 07/10/2013 tarihine kadar gerekli iznin verilmesi için müracaatlarını yapmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca  Bakanlar Kurulu izni ile izin almadan yardım toplayacak olan sivil toplum kuruluşlarının ise en geç  10/10/2013  tarihine kadar bildirim yapma zorunlulukları bulunmakta olup bu konuda sivil toplum kuruluşlarının mağduriyet yaşamamaları için  gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir."

\r\n
 
\r\n

 

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber