EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAĞIŞ, FÜLE İLE TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ ÇERÇEVESİNDE FASILLARIN DURUMUNU VE İLERLEME RAPORUNU GÖRÜŞTÜ

AB'nin Türkiye İlerleme Raporu öncesi Brüksel'de bir araya gelen AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Avrupa Komisyonu Genişleme Komiseri Stefan Füle, Türkiye ile AB ilişkileri çerçevesinde fasılların durumunu ve raporu görüştü

Eklenme:02.10.2013 / 20:30          Güncelleme:02.10.2013 / 20:30
AB'nin Türkiye İlerleme Raporu öncesi Brüksel'de bir araya gelen AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Avrupa Komisyonu Genişleme Komiseri Stefan Füle, Türkiye ile AB ilişkileri çerçevesinde fasılların durumunu ve raporu görüştü.
Brüksel'deki resmi temaslarını sürdüren Bakan Bağış, AB Genişleme Komiseri Füle ile görüştü. Görüşmede, Türkiye'deki reformların devamlılığına ve AB'nin bu reformlarda referans olmasının önemine dikkat çeken Füle, Türkiye'nin temel haklar konusunda daha ileri adımlar atmasının gerektiğini belirterek, bu bağlamda son açıklanan demokratikleşme paketini memnuniyetle karşıladıklarını ve AB'nin bu konuda referans olmuş olmasından sevinç duyduklarını iletti. Müzakere sürecinin yeniden canlanması gerektiğini vurgulayan Füle, 22. faslın açılmasının önemli bir ivme kazandıracağına inandığını söyledi.
Bağış ise görüşmede Füle'ye Gezi Olayları sonrası Kral FM tarafından başlatılan ve 25 ulusal, 30 bölgesel ve 200 yerel radyoda yayınlanarak tüm siyasi partilerin ve Taksim Platformu'nun onayladığı 'Türkiye radyolarından itidale çağrı' başlıklı bir metni Füle'ye sundu ve tamamen sivil inisiyatif olarak gelişen bu metnin tercümesini iletti.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber