EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ASHTON, MISIR DIŞİŞLERİ BAKANI FEHMİ İLE GÖRÜŞTÜ

AB Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi ile görüştü

Eklenme:02.10.2013 / 21:02          Güncelleme:02.10.2013 / 21:02
AB Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi ile görüştü.
AB Yüksek Temsilcisi Ashton, Temmuz ayında eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin devrilmesinin ardından üçüncü kez Mısır’ın başkenti Kahire’ye ziyaret gerçekleştirdi. 2 gün sürecek ziyaretinin ilk gününde çeşitli temaslarda bulunan Ashton, öncelikli olarak Mısır Dışişleri Bakanı Fehmi ile bir araya geldi.
Mısır Dışişleri Bakanlığı binasında gerçekleşen görüşme, kısa bir süre görüntü alınmasından sonra basına kapalı olarak devam ederken, Mısır Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Badr Abdel Aty, görüşmede, özellikle ticari bağlar olmak üzere ikili ilişkiler ve AB’nin Mısır’a sağladığı yardımların yanı sıra Suriye krizi, İsrail-Filistin barış süreci ve İran’ın nükleer programı da olmak üzere bölgesel konuların ele alındığını bildirdi.
Görüşmede, Ortadoğu’nun nükleer silahlardan arındırılması için gelecek bahar dönemine kadar bir konferans yapılması çağrısında bulunan Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi, Gazze’deki duruma ilişkin olarak ise buradaki halka insani yardım gönderilmesi yönünde uluslararası bir anlaşmaya varılmasına ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi.
AB Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, Fehmi ile görüşmesi sonrasında Anayasa Değişiklik Komitesi Başkanı Amr Musa ve ardından da El Ezher Camii Baş İmamı Dr. Ahmet el Tayyip ile bir araya geldi.
Ashton’ın ziyareti sırasında Müslüman Kardeşler ve Selefi destekli El Nur Partisi’nin temsilcileriyle de görüşmesi bekleniyor.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber