EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ERDOĞAN BAYRAKTAR:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara'ya gitmek üzere geldiği Elazığ Havaalanı’nda, gazetecilere açıklamalarda bulundu

Eklenme:02.10.2013 / 21:30          Güncelleme:02.10.2013 / 21:30
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ankara'ya gitmek üzere geldiği Elazığ Havaalanı’nda, gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Elazığ'da 2010 yılında deprem yaşandığını hatırlatan Bayraktar, o zamanda hızlıca bölgeye geldiklerini ve direkt konut yapmaya başladıklarını belirtti. Bayraktar, “Konutları 6 ay gibi kısa bir sürede bitirmiştik. Elazığ’ın asıl kentsel dönüşüme çok ciddi şekilde ihtiyacı var. Bu doğrultuda biz Elazığ'da 19 hektara yakın bir alanda bakanlar kurulundan geçirerek riskli alan ilan ettik. Burada belki 4-5 bin konut yapılacak ve kentsel dönüşümü bununla tamamlayacağız” dedi.
Kentsel dönüşüm çalışmalarının Türkiye'de birçok ilde yapılmaya devam ettiğini anlatan Bayraktar, şunları söyledi:
“Burada şimdi evini yenileyecek olanlara biz, isterse belediyeye versin yaptırsın, isterse TOKİ yapsın, isterse bizzat kendisi yapsın, müteahhide versin yaptırsın, biz 18 ay süreyle kira yardımı yapıyoruz. Kira almak istemezse ben evimi yapacağım, bankadan kredi kullanacağım derse, aldığı kredinin faizinin yüzde 4'ünü ödüyoruz. Ruhsatlarda kentsel şartlarda çok ciddi şekilde yardımcı oluyoruz. Elazığ’ın buna ihtiyacı var.”
Kentsel dönüşüm çalışmalarında herkesin desteğine ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Bayraktar, “Sivil toplum kuruluşlarımızın, üniversitemizin, bu işteki tüm aktörlerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bu işte açgözlülük yapmak isteyenler var. Biz vatandaşımızın yuvasını yapmak için garip gurebaya ev yapmak için bu faaliyeti yürütüyoruz. Deprem olduğu zaman can kaybı olmasın diye, insanımızın hayat hakkını öne alarak bu projeyi yürütmek istiyoruz” diye konuştu.
Pazartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketine de değinen Bakan Bayraktar, konuşmasını şöyle tamamladı:
"Ülkemizde 11 yıldır yürüttüğümüz çalışmalarla Adalet ve Kalkınma Partisi olarak, AK Parti hükümetleri olarak hep demokrasiden yana olduk, açılımdan yana olduk, hürriyetlerden yana olduk. Ve insanlarımızın kendi ana lisanında konuşma haklarının daha fazla öne alınması, askeri vesayetin azalması, diğer din özgürlüğünün, inanç özgürlüğünün arttırılması, demokratik hakların arttırılması, özgürlüklerin arttırılması için de hep adım atıyoruz. Pazartesi günü Sayın Başbakanımızın açıkladığı demokratikleşme paketiyle de bir adım daha atmış olduk. Bunları daha ileriye taşıyacağız. Ülkemizin gelişmesini, kalkınmasını temin etmek için, yatırımları arttırmak için bunları daha ileriye taşıyacağız."
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber