EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ÇİĞLİ’DE BROŞÜRLÜ KURBAN BİLGİLENDİRMESİ

Çiğli Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle, kurbanlık almak ve kesmek isteyen vatandaşlar için detaylı bilgilendirme broşürü hazırladı

Eklenme:02.10.2013 / 23:15          Güncelleme:02.10.2013 / 23:15
Çiğli Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle, kurbanlık almak ve kesmek isteyen vatandaşlar için detaylı bilgilendirme broşürü hazırladı.
Kurban Bayramı’nın rahat ve huzurlu geçmesi için gerekli tedbirleri günler öncesinden alan Çiğli Belediyesi vatandaşları bilgilendirmeyi de ihmal etmedi. Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından bastırılan 5 bin adet broşür Çiğli’nin bütün mahallelerinde halka dağıtılmaya başlandı. Broşürlerin, muhtarlıklar, camilerde cuma namazı çıkışı ile günlük gazetelerin arasına konarak halka ulaştırılması sağlanmaya çalışılıyor.
Broşürde, kurban satın alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar, kurbanlık hayvanların kesim öncesi hazırlanması, kurban etlerinin olgunlaşması ve muhafazası, kurbanlık hayvanların derilerinin yüzülmesi, tuzlanması ve depolanması ile kurban kesimi sırasında çevre düzeni ve temizliği gibi temel bilgiler yer alıyor. Broşürde veteriner sağlık raporu, kulak küpesi ve pasaportu bulunmayan ve hastalık belirtisi taşıyan hayvanların kesinlikle satın alınmaması gerektiği vurgulanıyor.
Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, kurbanlık hayvan satın alacak vatandaşların bilinçli olması gerektiğini bu nedenle böyle bir broşür hazırlayarak dağıttıklarını söyledi. Kurbanlık hayvan seçimi, kesimi, kesilen hayvanın saklanması gibi konularda önemli bilgi verdiklerini belirten Solak, “Yanlış ve bilinçsizce kesim olmaması için vatandaşlarımızı aydınlatmak istedik. Çok olumlu geri dönüş alıyoruz. Halkımızın yoğun olduğu bölgelerde broşürleri dağıtıyoruz. Özellikle hastalıklı ve belgesi olmayan hayvanların satın alınmaması gerektiğini belirtiyoruz” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber