EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

MHP'DEN DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNE TEPKİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Ödevli Demokratikleşme Paketi ile ilgili, “Türkiye Cumhuriyeti’nin milletiyle bölünmez bütünlüğü dinamitlenerek, milli ve üniter yapımızın parçalanma amacıyla adi ve sinsi bir plan uygulamaya geçirilmeye

Eklenme:03.10.2013 / 00:02          Güncelleme:03.10.2013 / 00:02

Milliyetçi \r\nHareket\r\n \r\nPartisi\r\n (MHP) İl Başkanı Mehmet Ödevli Demokratikleşme Paketi ile ilgili, “Türkiye Cumhuriyeti’nin milletiyle bölünmez bütünlüğü dinamitlenerek, milli ve üniter yapımızın parçalanma amacıyla adi ve sinsi bir plan \r\nuygulamaya\r\n geçirilmeye çalışılmaktadır” dedi.

\r\n

Milliyetçi \r\nHareket\r\n \r\nPartisi\r\n İl Başkanı Mehmet Ödevli yaptığı basın açıklamasıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Demokratikleşme Paketi"ne tepki gösterdi. MHP İl binasında düzenlenen basın açıklamasına \r\nyönetim kurulu\r\n üyeleri de katıldı. Açıklanan paketi değerlendiren MHP İl Başkanı Ödevli “Demokrasi, genel anlamıyla vatandaşların devlet politikalarının belirlenmesi eşit hakka sahip olduğu bir yönetim biçimi olarak ifade edilmektedir. Ancak bu sözde paketten bırakın milleti kendi milletvekillerinin bile haberi yoktur. İstişareye dayanmayan ve toplumun hiçbir kesimiyle kucaklayamayan bu sözde paket daha prematüre yani sakat doğmuştur.Türk alfabesinin içerisine sokulmak istenen q, x, w, gibi harflerle cumhuriyetimizin temel değerlerinden olan ana dilde eğitim edeta hançerlenmek istenmeketedir. Seçim sistemi ile ilgili yapılmak istenen değişikliklerle demokrasinin ana ilkeleri olan temsilde adalet ve yönetimde istikrar anlayışı hiç edilmek istenmektedir.PKK uzantısı siyasi partinin şuanda kullandığı eş başkanlık sistemine geçilmek istenmektedir. Bu durum demokrasiyi araç olarak gören zihniyetin traji komik bir yansımasıdır. “Türküm, doğruyum, çalışkanım” diyerek başlayan “varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm” diyerek biten milli kimlik ve benliğimizi ifade eden Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları olmak üzere topyeküm bir mücadele vererek Anadolu’yu son yurt edinmememize vesile olan ecdadımızın manevi şahsiyetleri zedelenmek istenmektedir” şeklinde konuştu.

\r\n

Ödevli konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Başörtüsü ile ilgili düzenleme yapılarak her zaman olduğu gibi yine bu konu önümüzde yaklaşan yerel seçimlerde Türk Milletinin manevi doğrularıyla oynamak istendiği siyasi rant malzemesi yapılmak istenmektedir. Roman kardeşlerimizle ilgili olarak da sanki onlar bu milletin bir parçası değilmiş gibi etnik temelde bölücülük liginin şampiyonluğu hedeflenmek istenmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin milletiyle bölünmez bütünlüğü dinamitlenerek, milli ve üniter yapımızın parçalanma amacıyla adi ve sinsi bir plan uygulamaya geçirilmeye çalışılmaktadır. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi ve büyük Türk Milleti oynamak istenen bu rezaletin farkındadır.”
\r\n
\r\n

\r\n
\r\n

\r\n

 

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber