EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

(ÖZEL HABER) TÜRK ASILLI ARAP MERYEM'DEN YARDIM ÇAĞRISI

Osmanlı İmparatorluğu’nun zamanında birçok hizmetini yerine getirdiği Mekkeyi Mükerreme’de yaşayan 70 yaşındaki Türk asıllı Muhammet Kızı Meryem Murat, anavatanı Türkiye’yi çok özlediğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah

Eklenme:03.10.2013 / 08:40          Güncelleme:03.10.2013 / 08:40
Osmanlı İmparatorluğu’nun zamanında birçok hizmetini yerine getirdiği Mekkeyi Mükerreme’de yaşayan 70 yaşındaki Türk asıllı Muhammet Kızı Meryem Murat, anavatanı Türkiye’yi çok özlediğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den yardım istedi. Yaklaşık 80 yıl önce Mekke’ye gelen babasının ardından gelip yerleştiği Mekke’de bir gençle evlenerek Arap vatandaşı olan Meryem Murat, Mekke sokaklarında haber çalışması yapan İHA ekibini görünce Türk gazetecileri aracılığı ile Başbakan ve Cumhurbaşkanı’na seslendi.
Türk kimliği olmadığı için öz vatanı İzmir Menemen’deki annesinden miras kalan arazileri bile gidemediğini belirten Meryem Murat, Kabe’de tercüman olarak çalıştığını ve Başbakan’ın sorununu çözeceğine inandığını söyledi.
Haremi Şerif’te yaklaşık 21 yıldan bu yana 5 ayrı dilde tercümanlık yapan Muhammet Kızı Meryem Murat, Türkiye’ye ve İslam’a olan destek ve hizmetlerinden dolayı Başbakan ve Cumhurbaşkanı’na hep dua ettiğini söyledi. Başbakan’dan talebini İHA kameraları aracılığı ile Başbakan’a selam vererek dile getiren Meryem Murat “Babam 70-80 yıl önce Mekke’ye gelip yerleşmiş. Aslen İzmir Menemen’deniz. Yılladır Mekke’de yaşıyorum, oğlum Arap. Kral’ın babası zamanında buraya geldik. Abdulaziz zamanında. Babam Muhammed kutsal beldelere yerleşti. Ticaretle uğraşıyordu. Halı ticareti yapıyordu. 5 lisanda 21 yıldır tercüme yapıyorum. Farsça, Türkçe, Özbekçe, Çince, Arapça. Benim talebim şu; Beni Türk nüfusuna geçirsinler. Türkiye’ye giriş yapamıyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu sesimi duysun. Memleketimdeki annemden miras kalan bağ ve bahçelerime bile gidemiyorum” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber