EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KEŞAN KAYMAKAMI BEKİR DINKIRCI, TOPRAK TAHLİLİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, ile birlikte, dün Kılıçköy’e giderek, toprak tahlilinin önemine dikkat çekmek için köy halkı ile birlikte bir tarladan toprak numunesi aldı ve çiftçileri bu konuda bilgilendirdi

Eklenme:03.10.2013 / 09:22          Güncelleme:03.10.2013 / 09:22
Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı, ile birlikte, dün Kılıçköy’e giderek, toprak tahlilinin önemine dikkat çekmek için köy halkı ile birlikte bir tarladan toprak numunesi aldı ve çiftçileri bu konuda bilgilendirdi.
Hüseyin Demirtaş’ın Kılıçköy’deki 8 dönümlük tarlasına giden Dınkırcı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Keşan İlçe Müdürü Gökhan Kıyım’a, Keşan TB (Ticaret Borsası) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük, Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şen, Kılıçköy Muhtarı Mehmet Gürkan, Keşan Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Emin Meriç ve çok sayıda köy halkı eşlik etti.
DINKIRCI: “TOPRAK TAHLİL ORANLARININ DÜŞÜKLÜĞÜNÜ SORGULAMAMIZ GEREKİYOR”
Burada bir açıklama yapan Bekir Dınkırcı, gelecek yıl 240 bin dönüm arazinin sulanabilecek hale geleceğine dikkat çekerek, bunu kullanmakta hazır olunmadığını söyledi. Bu hazırlığın, toprak tahlilinden başlayacağının altını çizen Dınkırcı, bu işe herkesin destek olması gerektiğini vurgu yaparak, “Biz bu konuda vatandaşa ulaşmakta mı zorluk çekiyoruz? Toprak tahlil oranlarının düşüklüğünü sorgulamamız gerekiyor. Bunu yaparak, toprağın neye ihtiyacı olduğunu anlayabiliriz. Bugün doktor bile hastada test yapmadan ilaç yazamıyor. Toprak tahlili yapmadan bu iş olmaz.” dedi.
Dınkırcı, konuşmanın ardından tarladaki topraktan numune alarak tahlil ettirmek üzere toprağı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Gökhan Kıyım’a verdi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber