EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI METİN MEMİŞ:

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından uygulanmak istenilen hastalarla sağlık çalışanlarının aynı tuvaleti kullanması uygulamasından vazgeçileceğini söyledi

Eklenme:03.10.2013 / 09:35          Güncelleme:03.10.2013 / 09:35
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından uygulanmak istenilen hastalarla sağlık çalışanlarının aynı tuvaleti kullanması uygulamasından vazgeçileceğini söyledi. Memiş, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yaklaşık bir buçuk ay önce Genel Sekreterliklere gönderilen talimatlarla tüm illerde uygulamaya geçirilen 90 Gün Projesi’nin içeriğinde yer alan ve kamuoyunda tartışmaya yol açan bazı maddelerde değişikliğe gidileceğini kaydetti.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Memiş, Sağlık-Sen olarak, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu yetkilileri ile yaptıkları görüşmede hasta-sağlık personellerinin tuvaletlerinin aynı olması uygulaması ile gizli müşteri uygulamasına yönelik endişeleri dile getirdiklerini ve bunun üzerine bu uygulamada değişikliğe gidilmesi sözünü aldıklarını kaydetti.
Yeni düzenlemede hasta-sağlık personeli tuvaletlerinin aynı olması konusunun, tuvaletlerin standartlarının aynı olması şeklinde düzenleneceğini kaydeden Memiş, "Sendika olarak daha önce tepki ve çekincelerimizi dile getirdiğimiz ‘gizli müşteri’ uygulamasının, ‘saha gözlemcisi’ olarak değiştirilerek, gözlemcilerin sadece hasta gözüyle değil çalışan gözüyle de ortam değerlendirmesi yapması sağlanacak. Böylece sağlık personellerinin çalışma koşullarındaki olumsuzluklar gözlemcilerin raporları ile kurum başkanlığına bildirilecek" dedi.
Memiş, uygulamaya konulan 90 gün projesi ile hasta memnuniyetinin yanı sıra çalışan memnuniyetinin de önemsenmesinin sağlık sisteminin işleyişine pozitif katkı sağlayacağını söyledi.
90 gün projesinde uygulamaya konmak istenen ve çalışanların motivasyonlarını düşürecek düzenlemelerde olumlu yönde revizyona gidilmiş olmasının isabetli bir yaklaşım olduğunu kaydeden Memiş, sağlıkta dönüşüm programının başarılı olması için çalışan motivasyonunu arttırmaya yönelik yeni düzenlemelerle sahanın beklentilerine cevap verilmesinin önemli olduğunu ifade etti.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber