EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BOSNALILAR KARAMÜRSEL'DE BULUŞTU

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu, Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yönetim kurulu toplantısı düzenledi

Eklenme:03.10.2013 / 09:52          Güncelleme:03.10.2013 / 09:52
Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu, Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yönetim kurulu toplantısı düzenledi.
Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu (TBHKDF) Yönetim Kurulu, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliğinde Karamürsel’de toplandı.
TBHKDF Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Utaş’ın başkanlığında, dernek merkezinde yapılan toplantıda Boşnak kültürünü yaşatabilmek için neler yapılabileceği konuşuldu. TBHKDF Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Utaş, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Derneği ve Karamürsel Belediyesi işbirliğiyle Boşnakça dil kursunun açıldığını belirterek, bu kursların tüm ülke genelinde yaygınlaştırılarak yapılacağını açıkladı. Her yıl Karamürsel başta olmak üzere Türkiye'nin tüm bölgelerinde “Pita Şenlikleri” yapıldığını da açıklayan Utaş, "Bu şenliklerde gençlere Boşnak yöresinde özgü halk oyunları öğretiliyor" dedi.
Toplantıya Bosna Hersek Fahri Konsolosu ve TBHKDF Kurucu ve Onursal Başkanı Ahmet Kemal Baysak, TBHKDF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nejat Öztürk, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma yönetimi, diğer illerden gelen Bosna Hersek dernekleri ve federasyon denetim, disiplin, danışma kurulu üyeleri katıldı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber