EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

YENİ SANAT SEZONU 5 EKİM’DE AÇILIYOR

Binlerce seyirciyi tiyatronun farklı örnekleriyle buluşturan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu çoğu ilk kez sahnelenecek yeni oyunlarıyla yeni sanat sezonunu 5 Ekim’de açıyor

Eklenme:03.10.2013 / 09:57          Güncelleme:03.10.2013 / 09:57
Binlerce seyirciyi tiyatronun farklı örnekleriyle buluşturan Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu çoğu ilk kez sahnelenecek yeni oyunlarıyla yeni sanat sezonunu 5 Ekim’de açıyor.
Mehmet Akif Ersoy’dan, Necip Fazıl Kısakürek’e, Reşat Nuri Güntekin’den, Ahmet Vefik Paşa’ya çok sayıda yerli eserle 7’den 70’e herkesi salona çekecek Kent Tiyatrosu, devlet adamlığının yanı sıra çevirmen ve oyun yazarlığıyla da bilinen Ahmet Vefik Paşa’nın "Hastalık Hastası” oyunu ile perdeyi açıyor. Türk Tiyatrosu’na yeni yetenekler kazandırdıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Tiyatroya meraklı öğrencilere ilk sahne deneyimi imkânı sağlıyoruz. Burada başlayan sanat aşkı gelecekte belki de öğrencilerin mesleği olacak” dedi. Akgül ayrıca sanata ve sanatçıya değer veren bir ilçe olarak yılın her dönemi kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirdiklerini söyledi.
TİYATROSEVERLER KENT TİYATROSU’NA
Hastalık ve ölüm kuşkusu ile çevresindekileri ve kendi yaşamını kabusa çeviren bir insanın düştüğü gülünç durumu konu alan oyun, seyirci karşısında ilk sınavını verecek. Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Yönetmeni Kenan Olpak yönetiminde 20 kişilik oyuncu kadrosu ile oynanacak oyun, bir tiyatro klasiğini daha seyirciyle buluşturacak. Hem yerli hem de tarihi eserlerle binlerce seyirciyi tiyatronun etkileyici atmosferiyle buluşturacaklarını kaydeden Olpak, oyunların Ekim ayından itibaren her Cumartesi saat 15.00’te sahneleneceğini söyledi. Kent Tiyatrosu bu sezon altı oyunla Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber