EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TAD, İSPANYA VE ÇEK CUMHURİYETİ’NDEN KONUKLARINI AĞIRLADI

Türk-Amerikan Derneği İngilizce Kursu (TAD), Avrupa Birliği Projesi kapsamında gerçekleşen “Hayat Boyu Öğrenme Programı” ortak çalışmalar gerçekleştirdiği İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nden gelen konuklarını geleneksel Türk konukseverliğiyle ağırlarken, bölg

Eklenme:03.10.2013 / 10:02          Güncelleme:03.10.2013 / 10:02
Türk-Amerikan Derneği İngilizce Kursu (TAD), Avrupa Birliği Projesi kapsamında gerçekleşen “Hayat Boyu Öğrenme Programı” ortak çalışmalar gerçekleştirdiği İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nden gelen konuklarını geleneksel Türk konukseverliğiyle ağırlarken, bölgenin tarihi ve turistik zenginliklerini de tanıttı.
Kuşaklar ve kültürlerarası eğitimin, sağlıklı yaşam kültürünün ve yaşam kalitesinin Avrupa Birliği standartlarına ulaştırılabilmesi hedefine yönelik olarak, Çek Cumhuriyeti ve İspanya ile Türkiye’den Adana TAD, tarafından ortaklaşa hazırlanan ve iki yılda tamamlanması planlanan “Hayat Boyu Öğrenme Programı” (LLP-Longlife Learning Programme) projesinde sona yaklaşılıyor. Yaşayan üç kuşağı (büyükanne/büyükbaba/ebeveynler ve çocuklar) kültür alışverişi ile birleştirmeyi amaçlayan ortak proje faaliyetleri, 2014 yılının Haziran ayında Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek son aşamayla tamamlanacak.
Geçtiğimiz aylarda İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nde incelemelerde bulunma ve proje kapsamındaki eğitimlere katılma fırsatını elde eden TAD öğretmen ve öğrencileri ise bu ülkelerden gelen konuklarını misafir etti. İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nden gelen proje ortaklarına Adana’da bulundukları bir haftalık süre içerisinde Çukurova’nın tarihi ve turistik yörelerini gezdiren, Türk kültürü ve sosyal yaşamı konusunda bilgilendirmelerde bulunan TAD yetkilileri, Güzelyalı Şubesi’nde gerçekleştirilen toplantılarda da projeye ilişkin gelişmeleri anlattılar.
TAD Güzelyalı Şubesi Müdürü Gülşah Karaçam, Adana Türk Amerikan Derneği’nin 59 yıllık başarılı tecrübesiyle sadece eğitim hayatı ile sınırlı kalmayıp, Adana’nın ve ülkemizin sosyo-kültürel gelişimine de katkıda bulunmayı amaçladığını söyledi. Bu projenin de aynı anlayışla hayata geçirildiğini vurgulayan Karaçam, “Avrupalı konuklarımıza Türk kültürünü ve yöremizi tanıtmaktan ve onların son derece olumlu izlenimlerle ülkemizden ayrılmalarını sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz. 2014 yılının Haziran ayında sona erecek olan proje kapsamındaki hedeflerimizin tam olarak hayata geçirilerek uygulamaya dönüştürülebilmesi en büyük mutluluğumuz olacaktır. TAD olarak Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliği yolundaki çabalarına küçük de olsa bir katkıda bulunabilmiş olmanın sevincini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber