EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

DEVELİ’DE AMATÖR SPORCULAR BAYRAMI

Develi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Amatör Sporlar Haftası etkinlikleri Bayrama dönüştü

Eklenme:03.10.2013 / 10:01          Güncelleme:03.10.2013 / 10:01
Develi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Amatör Sporlar Haftası etkinlikleri Bayrama dönüştü. Develi Gençlik Hizmetleri ve Spor tesislerinden başlayan kortej yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanına kadar İlçe Protokolü, tüm amatör sporcular ve antrenörlerinin katılımıyla başladı.
Etkinliklere, ilçe protokolünün yanı sıra Develi Belediye Spor Futbol, Kickboks, Taekwondo, Muay Thai, Boks, Ata Savunma branşlarındaki sporcular, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan spor kurslarına katılan öğrenciler, Meslek Spor, Develi Gücü Ülkü Spor, Sindelhöyük Belediye Spor, Sultan Sazlığı Sindelhöyük Atlı Spor Kulüp sporcuları ile İlçede eğitim veren Liselerden temsili öğrenci gurupları ile katılınca etkinlikler Amatör Spor bayramına dönüştü.
Develi Cumhuriyet Meydanındaki etkinliklerde konuşan Kaymakam Enver Ünlü, Amatör sporculuğun önemine dikkat çekerek “Profesyonelliğin ilk adımı amatörlüktür elbette çilesi vardır ama sabreden, gayret eden, azim gösteren sporcular mutlaka hedeflerine ulaşacaklardır. Örneğin Polonya’da yapılan Avrupa Gençler Kick Boks Şampiyonasına, Develi Belediye Spor Kulübü Kick Boks Milli takım antrenörü Özben Şimşek ile katılan Milli Sporcu Teyyaş Spor Kulübü sporcularından Bronz madalya ile dönen Tuba Akgül’ün azmi örnek alınabilir” dedi.
Amatör Mücadele sporları İlçe temsilcisi Özben Şimşek, Kaymakam Enver Ünlü ve Belediye Başkanı Recep Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi yanı sıra İlçe Kamu kurum ve Kuruluşlarının Temsilcilerinin, İlçedeki iş adamlarının ve esnaflarının, Sivil Toplum Kuruluşlarının da amatör spora olan desteğinden dolayı sporcular adına teşekkür etti.
Cumhuriyet meydanındaki gösteriler esnasında konuşan Milli Sporcu Tuğba Akgül de yapmış olduğu konuşmada, “Develi ilçemizde amatör spora olan ilgiden ve etkinliklere duyulan ilgiden duyduğu memnuniyet duyuyoruz. Amatör spora ve sporcuya verilen desteklerden dolayı katkısı olan herkese teşekkür ederim” dedi.
Yapılan Protokol konuşmaları sonrası yapılan Amatör Spor Kulüplerin temsili guruplarının gösterileri izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber