EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KÖKTÜRKTEN BALBAY İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

CHP Zonguldak Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Ali İhsan Köktürk, bir grup CHP Milletvekiliyle birlikte İzmir’den gelen yurttaşların ve Gülşah Balbay’ın katılımıyla TBMM Çankaya Kapısı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına destek verdiler

Eklenme:03.10.2013 / 10:13          Güncelleme:03.10.2013 / 10:13
CHP Zonguldak Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Ali İhsan Köktürk, bir grup CHP Milletvekiliyle birlikte İzmir’den gelen yurttaşların ve Gülşah Balbay’ın katılımıyla TBMM Çankaya Kapısı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına destek verdiler.
AK Parti’nin “Demokratikleşme” iddialarının aksine ülkenin her geçen gün totaliterleştiğinin, demokratik kurumların yerine tek adam yönetiminin aldığının, milletvekillerinin, asker, sivil binlerce yurttaşın gerekçesiz ve mesnetsiz kararlarla cezaevlerinde çürütüldüğünün vurgulandığı basın açıklamasında, “Demokratikleşme iddiasında olan bir meclisin öncelikle kendi üyelerine demokratik haklarını iade etmesi” ifade edilerek “Balbay’a Özgürlük” çağrısında bulunuldu.
Yeni dönemde halkın iradesi üzerindeki ipoteklerin kaldırılması, mecliste yaşanan ayıbın sonlandırılması talepleri yinelendi. Mustafa Balbay’ın eşi Gülşah Balbay’ın açıklamasına alkışlarla destek verildi. Köktürk; CHP olarak özgürlüklerinden yoksun bırakılan milletvekilleri ve yurtseverler için kararlı mücadelelerini sürdürecekleri ve ülke üzerinde despotik bir yönetim oluşturan AKP iktidarını sonlandıracakları vurgusunu yineleyerek, yeni dönem parlamentosunda CHP Meclis Grubuna çok büyük görevler düştüğünü belirtti. Köktürk, Yeni dönemde gerçek demokrasi konusunda Cumhuriyet Halk Partisi kararlı mücadelesini ödünsüz sürdüreceğini tekrarladı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber