EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

MEKKE’DE GAZETECİ OLMAK

Bu yılki hac programını takip etmek ve hac farizasını yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gelen basın mensupları hem mesleki hem de dini görevlerini yapmak için adeta zamanla yarışıyor

Eklenme:03.10.2013 / 10:21          Güncelleme:03.10.2013 / 10:21
Bu yılki hac programını takip etmek ve hac farizasını yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gelen basın mensupları hem mesleki hem de dini görevlerini yapmak için adeta zamanla yarışıyor.
Günün belli bölümünü haber ile büyük bir kısmını ise hem ibadet hem de haberle geçiren gazeteciler zamanın çok kıymetli olduğu kutsal topraklardaki gelişmeleri an be an haber merkezlerine iletmeye çalışıyor. Gündüz programlara katılan gazeteciler, geceleri Kabe ziyaretinde bulunup tavaf yapıyor. Tüm hacı adaları gibi gazeteciler de kutsal topaklarda bir yandan görevlerini yaparken bir yandan da manevi iklimden en iyi şekilde faydalanmaya çalışıyor.
2013 YILI HAC DÖNEMİNDE GÖREV ALAN GAZETECİLER
Harem’deki inşaat çalışmaları dolayısıyla oldukça yoğunluk yaşanan Mekke’de bu sene haccı Türkiye’deki yayın kuruluşlarını temsilen yaklaşık 50 kişiden oluşan basın kafilesi izliyor.
Programı, İhlas Haber Ajansı’ndan Aydın Bölge Müdürü İbrahim Kılınç, Gaziantep Bölge Müdürü Mefail Akçatepe, Türkiye Gazetesi’nden Osman Sağırlı, Anadolu Ajansı’ndan Mutlu Soyuçok, Cem Öksüz, TRT’den Ferhat Yazıcı, Raşit Demirtaş, Ali Rıza Sarı, A Haber’den Murat Ovucu, Kıvanç Gürbüz, Bügün’den Yasin Kamaloğlu, Serbest Özden, Ömer Çağlak, Fox Tv’den Ercan Canik, Emre İzkübarlas, Kanal 7’den Ali Ekber Karaçam, Ayşegül Bütünbaş, STV’den Fatih Akalan, Zaman Gazetesi’nden Aziz Mahmut İstegün, Star Gazetesi’nden Bünyamin Demirkan, Sabah Gazetesi’nden Hasan Ay, Hürriyet Gazetesi’nden Fatma Aksu, Milli Gazete’den Adnan Adnan Öksüz, Akra Fm’den Naim Güleç, Haber 7’den Osman Ateşli ve Haber Türk’ten Tülin Ataş takip ediyor. Basın çalışanlarına ise Diyanet Basın Merkezi’nde Diyanet Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevlileri Mustafa Demirel, Kenan Esen, Hasan Demir, tercümanlar ve çeşitli birimlerde çalışanlar yardımcı oluyor.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber