EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TÜRKİYE'NİN EN ŞANSLI EMEKLİLERİ İZMİT'TE YAŞIYOR

Emekli ve yaşlılara yönelik olarak düzenlediği çeşitli etkinliklerle adından sıkça bahsettiren İzmit Belediyesi, yaşlılara yönelik olarak Konak Hastanesi işbirliği ile önemli bir etkinliğe daha imza attı

Eklenme:03.10.2013 / 10:27          Güncelleme:03.10.2013 / 10:27
Emekli ve yaşlılara yönelik olarak düzenlediği çeşitli etkinliklerle adından sıkça bahsettiren İzmit Belediyesi, yaşlılara yönelik olarak Konak Hastanesi işbirliği ile önemli bir etkinliğe daha imza attı. Belsa Plaza’da düzenlenen etkinlikte Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Tutar tarafından “İleri Yaş Göz Hastalıkları” konulu bir seminer verildi.
Seminerde yaşlanmayla birlikte işitme, görme, tat ve koku alma duyularında da belirgin azalma görüldüğü, yaşlılarda hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, kanser, diyabet, kemik ve eklem hastalıkları, mental hastalıklar, böbrek hastalıkları, solunum ve sindirim sistemi ve göz ile ilgili rahatsızlıklara sıkça rastlanıldığına dikkat çekildi.
Yaşlılara yönelik yaptığı etkinliklerle taktir toplayan İzmit Belediyesi yetkililerince seminer sonunda yapılan açıklamada, “Yıl boyunca 65 yaş üstü vatandaşların sağlıklı yaşlanmalarına olanak sağlamak amacı ile Yuvam Akarca, Kertil Tekke, Yahya Kaptan, Plajyolu, Terzibayırı, Cedit, Gündoğdu, Tüysüzler, Mehmet Ali Paşa, Yenimahalle, Kadıköy, Tavşantepe ve Tepeköy bölgelerinde bulunan emekli evlerimiz emeklilerin emrinde bulunmaktadır. Emeklilerimiz buralarda doğum günlerini kutlamakta, ücretsiz çay-kahve ve masaj koltuğu imkanı sağlanmakta, sanat müziği ve halk müziği korosu çalışmaları yaparak sosyal aktiviteler içinde bulunmakta, geziler organize edilmekte ve ihtiyaç doğrultusunda çeşitli seminerler verilmektedir. Türkiye’nin en şanslı emeklilerinin İzmit’te yaşıyor. Çocuk dostu olan İzmit Belediyesi aynı zamanda yaşlı dostu bir belediyedir” denildi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber