EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KIRGIZİSTAN’DA TÜRK MALLARI TANITIM FUARI AÇILDI

Kırgızistan’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın desteğiyle Kırgız Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından 'Türk Malları Tanıtım Fuarı' açıldı

Eklenme:03.10.2013 / 10:39          Güncelleme:03.10.2013 / 10:39
Kırgızistan’da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın desteğiyle Kırgız Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından 'Türk Malları Tanıtım Fuarı' açıldı.
TİKA, faaliyet gösterdiği ülkelerde birçok alanda çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamında TİKA’nın desteğiyle Kırgızistan’da Kırgız Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği tarafından Türk Malları tanıtım fuarının açılışı gerçekleştirildi. Bişkek Kocomkul Spor Sarayı’nda düzenlenen fuara, Kırgızistan Ekonomi Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Odası temsilcileri, Türkiye Bişkek Büyükelçiliği temsilicisi ve müşavirleri, TİKA yetkilileri ve Kırgız Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği yönetim kurulu üyeleri katıldı. Çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği fuarın açılışında yetkililerin konuşmalarının ardından kurdele kesimiyle açılış gerçekleştirildi.
Kırgızistan’da bankacılık, inşaat, sanayi, gıda, beyaz eşya ve tekstil ürünleri üretimi ve pazarlama alanlarında faaliyet gösteren 50’den fazla Türk kökenli firmalar kendi ürünlerini fuar etkinliği aracılğı ile ziyaretçilere tanıtımını yapıyor. TİKA’nın katkıları ve desteği ile gerçekleşen fuarda, TİKA’nın Kırgızistan’da hayata geçirdiği sosyal, ekonomik, eğitim, sağlık ve altyapının iyileştirilmesi gibi iki ülke işbirliğini öne çıkaran projeleri düzenlenen bir stand ile ziyeretçilere tanıtılıyor.
Kırgız -Türk dostluk ve kardeşlik ilişkilerin pekişmesinde ticari alanda da önemli faktör üstlenen Kırgız Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği, yılda 2 defa fuar organizasyonunu düzenliyor. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen 6 Ekim tarihine kadar açık olacak fuarı, 50 bine yakın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber