EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TYÇP İÇİN BAŞVURU TAKVİMİ İŞLİYOR

Isparta İş-Kur İl Müdürlüğü Toplum Yararına Çalışma Projesi( TYÇP) kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak istihdam edilecek 400 kişi için müracaatları almaya başladı

Eklenme:03.10.2013 / 10:42          Güncelleme:03.10.2013 / 10:42
Isparta İş-Kur İl Müdürlüğü Toplum Yararına Çalışma Projesi( TYÇP) kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak istihdam edilecek 400 kişi için müracaatları almaya başladı. 1 Ekim’de başlayan müracaatlar 11 Ekim tarihine kadar sürecek.
Isparta İş-Kur İl Müdürü Hüseyin Ergin TYÇP kapsamında, Milli Eğitim, Cami ve Kur’an kursları ve belediyelerde toplam 400 kişinin istihdam edileceğini duyurdu. TYÇP’den yararlanmak isteyenlerin müracaatlarını 11 Ekim tarihine kadar yapmaları gerektiğini ifade eden Ergin, “Okullarda 140 kişi istihdam edilecek ve bunların tamamı bayanlar arasından seçilecek. Cami ve Kur’an kurslarında 15 bayan 12 erkek istihdam edilecek.Belediyelerde ise istihdamın tamamı erkeklere ayrıldı” dedi.
İstihdam edilecek kimselerin 9 ay boyunca bu kurumlarda çalıştırılacağını belirten Ergin,işçilerin asgari ücret alacaklarını ve sigorta primlerinin yatırılacağını ifade etti. Bunun için 1.5 milyon liralık ödeneğin bile hazır olduğunu kaydeden Ergin, “Başvurular sonucu istihdam edilecekler Halk Eğitim Merkezi’nde 23 Ekim tarihinde yapılacak kura ile belirlenecek.1 Kasım 2013 tarihi itibariyle de görevlendirildikleri kurumlarda çalışmaya başlayacaklar” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber