EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

UNICEF’TEN KİLİS’E OKUL

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Temsilcisi Dr

Eklenme:03.10.2013 / 10:40          Güncelleme:03.10.2013 / 10:40
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban, Kilis Valisi Süleyman Tapsız’ı makamında ziyaret etti.
Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan, Kilis şehir merkezinde zor şartlarda yaşamlarını sürdüren Suriyeli ailelerin çocuklarının, yaşadıkları sıkıntıları yerinde görmeleri için Vali Süleyman Tapsız’ın girişimleri sonucu Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu Türkiye Temsilcisi Dr. Abulaban Kilis’i ziyaret etti.
Vali Tapsız, Kilis’te bulunan Suriyeli sığınmacılar hakkında Dr. Ayman Abulaban’a bilgi verdi. Abulaban, Kilis’te bulunan konteynır kentlerin standartlarının çok yüksek olduğunu, profesyonel bir yönetim anlayışıyla idare edildiğini, sığınmacıların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını yerinde gördüğünü söyledi.
Konteynır kentlerde sorun olmadığını belirten Vali Tapsız, şehir merkezinde kendi imkanları ile kalan Suriyeli sığınmacıların çocuklarının, eğitimi noktasında sıkıntılarının olduğunu kaydetti.
Dr. Ayman Abulaban, bu durum karşısında UNICEF olarak ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu tarafından Kilis şehir merkezine 12 derslikli bir okulun yapılacağını ifade etti.
Dr. Abulaban, Seve Barajı civarında yapılan Geçici Konaklama Merkezi’ne de bir çadır okulun UNICEF tarafından yaptırılacağını sözlerine ekledi.
Vali Süleyman Tapsız, “Şahsınızda dünyadaki ihtiyaç sahibi bütün çocuklara yardımını esirgemeyen BM Çocuklara Yardım Fonu UNICEF’e teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber