EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA ASFALT DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokolün ardından, okullara asfalt desteği için çalışmalara hız verdi

Eklenme:03.10.2013 / 10:46          Güncelleme:03.10.2013 / 10:46
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokolün ardından, okullara asfalt desteği için çalışmalara hız verdi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından okulların ihtiyaçlarının belirlenmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan toplantılar sonucu ilk etapta Altındağ, Etimesgut ve Yenimahalle ilçelerinde bulunan toplam 49 okulun bahçesinin asfalt serimi, bakımı ve onarımı yapılıyor.
Okul müdürlerinin taleplerinin değerlendirildiğini belirten Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, ilk etapta 49 okulun bahçesine asfalt serim, bakım ve onarım çalışmalarını programa aldıklarını söyledi.
Okul bahçelerinde asfalt serim, yama, bakım, onarım, tadilat çalışması yapacaklarını, ızgara ve mangalların elden geçirileceğini anlatan Üçpınar, çalışmaların hızla devam edeceğini, yeni gelecek taleplerin de değerlendirileceğini söyledi.
Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilk olarak Etimesgut’ta bulunan Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu, Altındağ Karapürçek’te bulunan Muradiye Okulları ve Yenimahalle ilçesinde bulunan Fatih İlkokulu’nun bahçeleri asfaltlanarak, öğrencilerin kullanımı için daha rahat ve konforlu hale getirildi.
ASFALT ÇALIŞMASI YAPILACAK OKULLAR
Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, okullardan gelen talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda ilk etapta 49 okulun bahçesinin asfalt çalışması yapılması programlandı. İlk etapta düzenleme yapılacak okullar şunlar:
Altındağ İlçesi:
Özel Muradiye Okulları (Karapürçek), Ankara Anadolu Lisesi, Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Okulu, Cumhuriyet İlkokulu, İnönü İlkokulu, Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Necatibey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Ankara Ticaret Meslek Lisesi, Nihat Başakar İlkokulu, Halil Naci Mıhçıoğlu İlkokulu, Battalgazi Ortaokulu, 13 Ekim İlkokulu, Ahiler Ortaokulu, Tandoğan İlkokulu, Ali Ersoy İlkokulu, Uluğbey İlkokulu- Ortaokulu, Ankara Lisesi (Anadolu).
Etimesgut İlçesi:
Atatürk İlk ve Ortaokulu, Ali Suavi Ortaokulu, İstiklal İlkokulu, Türkkonut Yaprak Anaokulu, Nasreddin Hoca İlkokulu, Özkan Erdek Mesleki Eğitim Merkezi, Etimesgut Halk Eğitim Merkezi, Yapracık Şehit Öğretmen Dilay Turan Ortaokulu, Erzurumlu İbrahim Hakkı Ortaokulu, TOKİ Göksu Ortaokulu, Nurettin Ersin İlk ve Orta Okulu, Satı Kadın Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Fatma-Hacı Hüseyin Akgül Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Ufuk Arslan Anadolu Lisesi,Toplu Konut İdaresi Anadolu Lisesi, Mehmetçik Anadolu Lisesi.
Yenimahalle İlçesi:
Şevket Raşit Hatipoğlu Anadolu Lisesi, Kaya Beyazıtoğlu Anadolu Lisesi, Mevlana Ortaokulu, Faruk Nafiz Çamlıbel Anadolu Lisesi, Ostim Mesleki Eğitim Merkezi, Yunus Emre İlkokulu, İstiklal İlkokulu, Batıkent Şevket Evliyagil Ticaret Meslek Lisesi, Atatürk Ortaokulu, Dede Korkut İlkokulu, Türk Telekom Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Yayalar - Durali Bezci İlk/ Ortaokulu, Fatih İlkokulu, Ülkü Ahmet Durusoy Ortaokulu, Atakent İlkokulu, Kardelen Ortaokulu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber