EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ALİ TALAK’LA ÇİĞLİ’DE ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak, Çiğli’de eski adı İstasyonaltı olan Ataşehir mahallesi esnafını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu

Eklenme:03.10.2013 / 10:39          Güncelleme:03.10.2013 / 10:39
CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Ali Talak, Çiğli’de eski adı İstasyonaltı olan Ataşehir mahallesi esnafını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.
Ali Talak, ‘’Çiğli’nin merkezi üçe bölünmüş durumda. İZBAN hattı, İstasyonaltı ve Anadolu Caddesi’ni ikiye bölüyor. Bir de Anadolu Caddesi’nin üst kısmı var. Bu durum esnafı olumsuz etkiliyor’’ dedi.
Çiğli’nin bölünmüş olması Çiğli’yi hem ticari hem de sosyal anlamda birbirinden kopardığını dikkat çeken Ali Talak, ‘’Çiğli’nin ciddi anlamda trafik sorunu var. Anadolu Caddesi üzerinde yer alan Dal-Çıkları en az birkaç km geriye almamız gerekiyor. Bizim hedefimiz İZBAN’ın böldüğü Çiğli’yi bütünleştirmek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle ortak çalışmalar yaparak birlikte hareket edeceğiz’’ şeklinde konuştu.
Metro güzergahının en az 2 km yerin altına alınmasını gerektiğini belirten CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Ali Talak, "Bu bölünmüşlüğü ortadan kaldırınca tek bir Çiğli olacak ulaşım da kolaylaşacak. Hem vatandaş hem de esnaf rahat edecek. Bende Çiğli’yi iyi bilen bir haritacı olarak bu bölünmüşlüğü ortadan kaldıracağım. Yolların birbirine bağlandığı bir Çiğli oluşturacağız. Trafik sıkışıklığını azaltacak çalışmalar yapacağız. Böylece esnaf ve vatandaş bu sıkışıklıktan kurtulacak. Halk alışverişini rahat yapacak, esnaf rahat edecek” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber