EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

HASAN FERİT GEDİK’İN CENAZESİ GÜLSUYU’NA GÖTÜRÜLÜYOR

Maltepe Gülsuyu’nda çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in cenazesinin Gülsuyu’na götürülmesine izin verildi

Eklenme:03.10.2013 / 10:53          Güncelleme:03.10.2013 / 10:53
Maltepe Gülsuyu’nda çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in cenazesinin Gülsuyu’na götürülmesine izin verildi. Gedik’in cenazesi öğle saatlerinde öldürüldüğü yere götürülüp, tören düzenlenecek.
Maltepe Gülsuyu'nda pazar günü çıkan olaylarda hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik'in cenazesi pazartesi akşamından beri Küçük Armutlu Cemevi'nde bekletiliyordu. Ferit Gedik’in öldürüldüğü Gülsuyu'nda tören yapmak isteyen gruba, olayların yeniden büyümesi ihtimaline karşılık izin verilmemişti. 3 gündür Küçük Armutlu Cemevi önünde bekleyen grup, sabah saatlerinden itibaren bekleyişini sürdürdü. Polis ekipleri ise mahalledeki güvenlik önlemlerine devam etti. Gedik’in dedesi Mustafa Meray ve beraberindekilerin, emniyet yetkilileriyle yaptıkları görüşmeler sonunda cenaze krizi 3. gününde aşıldı. Cenazenin Gülsuyu’na götürülmesi için izin verildi. İznin verilmesinin ardından Armutlu’da bekleyen grup, “Gülsuyu bekle Hasan Ferit geliyor” sloganları attı.
Gazetecilere açıklama yapan Halk Cephesi Sözcüsü Barış Önal, “Sonun bizim isteğimiz gerçekleşti. Öfkeliyiz, mutlu değiliz ama Ferit’imizin cenazesini onun hak ettiği şekilde defnedeceğiz. Hazırlıklarımız biter bitmez yola çıkacağız. Ferit doğma büyüme Armutlulu gencimiz” dedi. Önal, Hasan Ferit’in cenazesini Armutlu’da gezdirdikten sonra saat 13.00 gibi Gülsuyu’na yola çıkacaklarını söyledi.
Gedik’in dedesi Mustafa Meray ise, “Biz ilgili yerlere başvurduk. Bir an evvel cenazenin kaldırılmasını istedik. Torunum burada doğdu, orada öldü. Buradan oraya götürmek zorundayım. Bu benim insani ve dedelik görevim. Polis bugün müsaade etti. Öfkemiz daha da arttı. Ferit Armutlu’nun güneşidir. Yozlaşmaya, uyuşturucuya karşı mücadele eden bir gencimiz” dedi.
Hasan Ferit’in cezaevinde bulunan babasının da cenazeye katılması için kampanya başlattıklarını belirten Meray, “Babasına 4 saat izin verilmiş. Çocuğunu kucaklayamadan gitti. Bu bizim için büyük bir acıdır. Babasının da cenazeye gelmesi için kampanya başlattık” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber