EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SICAK YUVADA GÜVENLİ GELECEK

Çankaya Belediyesi’nin kadınların çalışma yaşamına katılımlarını sağlamak amacıyla oluşturduğu gündüz bakımevleri, geçtiğimiz ay başladıkları yeni eğitim öğretim döneminde yine sıcak bir yuvada güvenli yarınların temelini atıyor

Eklenme:03.10.2013 / 10:52          Güncelleme:03.10.2013 / 10:52
Çankaya Belediyesi’nin kadınların çalışma yaşamına katılımlarını sağlamak amacıyla oluşturduğu gündüz bakımevleri, geçtiğimiz ay başladıkları yeni eğitim öğretim döneminde yine sıcak bir yuvada güvenli yarınların temelini atıyor.
3-6 yaş arası çocukların okul öncesi eğitim öğretim hayatının ilk adımlarını attıkları Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevleri yanında 7-14 yaş arası çocuklar için de 3 Etüt Merkezi’nde uzmanlar ve eğitimciler eşliğinde okula yardımcı eğitim desteği veriliyor.
TANIK: “HAYATIN ÖZNESİ ANNELER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Kadınların ve çocukların çağdaş bir geleceğin teminatı olduğunu her fırsatta yineleyen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Yeni Toplumcu Belediyecilik adı altına hayata geçirdikleri hizmetlerin toplumun tüm kesimlerini kapsayacak büyüklükte olmasına özen gösterdiklerini söyledi. Kadınların çalışarak ekonomik ve sosyal kazanımlar elde etmesinin çocuklarının eğitimi ve gelişiminde de katkısının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Bülent Tanık, “İlkini Eylül ayında temelini attığımız ikincisinin temelini de önümüzdeki hafta içerisinde atacağımız çocuk merkezlerimizin sayısını çoğaltarak sosyal sorumluluklarımızı yerine getirme çabası gösteriyoruz. Ebeveynlerin Çankaya Belediyesi’ne duyduğu güven ve her dönem artan talep yeni merkezlere ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Yerel yönetimler halk için, halkın yaşamını kolaylaştırmak için, hayatın öznesi anneleri mutlu etmek ve geliştirmek için dolayısıyla ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı nesillerin yetişmesi için var olmak zorundadırlar” dedi.
1200 ÇOCUK YARARLANIYOR
Yeni eğitim öğretim dönemine 1005 çocukla gündüz bakımevi ve 195 çocukla etüt hizmeti veren Belediye, 260 uzman ve eğitimli personelle gelecek neslin sağlıkla ve güvenle hazırlanması için öncülük ediyor. Türkiye’de düşük ücret ve kaliteli hizmetle örnek teşkil eden Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde, çocuklar çok yönlü sosyal ve kültürel gelişim olanağı buluyorlar. Satranç, resim, müzik, dans, el sanatları, drama, tiyatro, sinema, yabancı dil eğitimleri ile çocukların yaşıtlarıyla hem eğlenmesi hem de öğrenmesi sağlanıyor.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber