EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SURİYELİLER ÜZERİNE YAPILAN ARAŞTIRMA

Ortadoğu Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd

Eklenme:03.10.2013 / 10:51          Güncelleme:03.10.2013 / 10:51
Ortadoğu Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Tahir Öğüt, Ortadoğu Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi, üniversitenin temel vizyonu doğrultusunda faaliyete geçtiğini söyledi.
Öğüt, araştırma merkezinin Kilis’in tarihi tecrübesine ve coğrafi konumunu da uygun olmasından hareket ederek, Ortadoğu bağlamındaki çalışmalarda uzmanlaşmayı temel bir hedef olarak görmekte olduğunu belirtti.
Konuya ilişkin açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Tahir Öğüt, “Ortadoğu’nun iktisadi, siyasi ve sosyal durumunu akademik disiplinle ele alacak çalışmaların desteklemesi ve kamuoyuna ulaştırılmasına vesile olmakta temel amaçlarımızdandır” dedi.
Yrd. Doç. Dr. Öğüt, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Günümüz Ortadoğu-Türkiye ilişkilerinin bölgemize yansımasında, Suriye iç savaşından dolayı ülkemize sığınan insanların durumunun öncelikli bir sorun olarak öne çıkmaktadır. Sorunun öneminden hareket eden üniversitemiz, Sayın Doç. Dr. Mustafa Paksoy beyefendi Kilis’teki sığınmacıların ekonomik ve sosyal konumlarını belirlemeye yönelik değerli bir çalışmayı gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Alanında ilk olan bu çalışmanın mevcut durumun tespiti kadar politik ve idari uygulamalara da ışık tutacağına inanmaktayız. Bu bağlamda Sayın Doç. Dr. Mustafa Paksoy beyefendinin gerçekleştirmiş olduğu çalışmanın üniversitemiz imkânlarından yararlanılarak basımı ve kamuoyuna duyurulması Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Güvenç beyefendinin himaye ve destekleriyle merkezimiz üzerinden mümkün hale gelmiştir. Bu değerli çalışmanın meydana gelmesinden dolayı Sayın Hocamıza ve desteklerini her zaman gördüğümüz Sayın Rektörümüze şükran ve minnetlerimizi de arz ederiz.”
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber