EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SP’Lİ BOZAN'DAN DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ AÇIKLAMASI

Saadet Partisi (SP) Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, demokratikleşme paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Eklenme:03.10.2013 / 10:58          Güncelleme:03.10.2013 / 10:58
Saadet Partisi (SP) Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, demokratikleşme paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Paketin eksik bir adım olduğunu savunan Bozan, yapılan bazı değişikliklerin olumlu olduğunu kaydetti. Paketin olumlu taraflarının olduğu gibi, eksik taraflarının da bulunduğunu kaydeden Bozan, "Olumlu olanlar yıllarca yapılması gerekenlerdir, geç kalınmış şeylerdir. Bununla beraber yine yapılması olumlu bir haberdir. Ama eksik yapılanlar ise bu maddeleri göz önüne aldığımız zaman bir başörtüsü meselesi kanunen herhangi bir yasak olmadığı halde bunun kamuda serbest hale getirilmesi ve orduda yargıda emniyet mensupları içinde yasak hale getirilmesi çok ciddi anlamda bir eksikliktir. Bir hekimin bir öğretmenin inanma özgürlüğü var da orada başörtüsünü giyebilecek iken bu üç yerde çalışan insanların inanç özgürlüğü olmayacak mı neden başını örtmeyecek. Burada ciddi bir eksiklik var. Bunun en yakın zamanda giderilmesi gerekir. Çünkü o kurumlarda yine ülkemizin insanlarından meydana gelmiş kurumlardır. Dolayısıyla bunlarında bir an önce düzeltilmesi gerekir" dedi.
Seçim barajının kalkması gerektiğini dile getiren Bozan, barajın iktidarın menfaatine olduğunu savundu. Herhangi bir sınırlama veya baraj olayı olmadan herkesin mecliste temsil edilme hakkının olması gerektiğini belirten Bozan, getirilen barajla bu durumun önlenmeye çalışıldığını kaydetti. Anadilde eğitimle ilgili de konuşan Bozan, "Kürt meselesine baktığımız zaman Kürt dilinin özel okullarda öğrenime müsaade edilmesi de ciddi anlamda bir eksikliktir. Çünkü herkes çocuğunu özel okullara gönderemiyor. Bunun devlet okullarında serbest bırakılması gerekirken sadece özel okullarla sınırlandırılması yine bir eksikliktir. Bunun yanında andımızın kaldırılması diğer kamu kurumlarında başörtünün serbest olması atılan olumlu adımlardır. Temennimiz odur ki bu paket son olmasın gelecekte de bu tür paketler devam etsin. İnsanların ihtiyacına göre idarecinin iktidarın bunu üretmesi lazım. Kaldı ki Türkiye’nin daha çok mesafe alması gerek diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber