EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AZİZİYE’DE “HERKES İÇİN SAĞLIK, HERKES İÇİN SPOR” YÜRÜYÜŞÜ

Erzurum’un Aziziye ilçesinde Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında “Herkes İçin Sağlık, Herkes İçin Spor” yürüyüşü düzenlendi

Eklenme:03.10.2013 / 11:00          Güncelleme:03.10.2013 / 11:00
Erzurum’un Aziziye ilçesinde Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında “Herkes İçin Sağlık, Herkes İçin Spor” yürüyüşü düzenlendi. Aziziye Kaymakamlığı ile Aziziye Belediyesi tarafından organize edilen yürüyüş, Aziziye Belediyesi hizmet binasının da bulunduğu Cahar Dudayev Caddesi’nden başlayarak, Milli Egemenlik Caddesi’nde devam etti, Şehit Onbaşı Ömer Budak Caddesi’nin ardından Bilali Habeş Parkı’nda son buldu. Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Belediye Başkanı Fatih Cengiz, ilçedeki kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve muhtarlar ile öğrenciler de, “Herkes İçin Sağlık, Herkes İçin Spor” armalı tişört ve şapkalar ile dövizler taşıyarak yürüyüşe katıldılar. Dev Türk Bayrağının arkasında yürüyen, yönetici, bürokrat ve öğrencilere işyerlerindeki esnaflar ve evlerinin balkonundaki vatandaşlar alkışlarıyla destek verdiler.
ÖZ: SAĞLIKLI BİREYLER İÇİN SPOR ÖNEMLİ
Aziziye Kaymakamı Zafer Öz yaptığı açıklamada, sağlıklı bireylerin yetişmesi için sporun önemine vurgu yaptı. “Toplumların, gelişen ve sürekli yeni dünya düzeni içerisindeki yerlerini alabilmeleri o alanlardaki gelişmelere ve değişmelere ayak uydurabilmelerine bağlıdır.” diyen Öz, “Devletler, sanayi, ekonomi ve teknoloji alanında ne kadar gelişirse gelişsin barındırdığı milletlerin bedensel ve ruhsal yapılarını da korumak ve geliştirmek zorundadırlar.” diye konuştu. Kaymakam Zafer Öz, ilçede Aziziye Spor Kulübü Derneği adı altında bir dernek kurulduğunu ve 13 dalda sporcu yetiştirmek için alt yapının oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.
CENGİZ: AMAÇ, SPORA OLAN FARKINDALIĞI ARTTIRMAK
Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz de, spora olan farkındalığı arttırmak adına güzel bir etkinlik düzenlendiğine vurgu yaparak, herkes için sporun gerekli olduğunu ve bu tür etkinliklerin sağlıklı nesillerin yetişmesi adına önemli olduğunu kaydetti. Aziziye Belediyesi’nin sportif faaliyetlere büyük önem verdiğinin altını çizen Başkan Cengiz, belediye bünyesinde amatör bir spor kulübünün faaliyet gösterdiğini, yine yaz sezonunda futbol okulu ve çeşitli branşlarda kurslar açarak geleceğin sporcularının yetişmesine vesile olduklarını vurguladı. Belediyenin iki yıl önce ilçeye 500 kişilik bir spor salonu kazandırdığını da hatırlatan Başkan Cengiz, 13 farklı branşta sporun yapılabildiği salonun ilçede önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini ifade etti.
Bu arada, Bilali Habeş Parkı’na Aziziye Belediyesince yerleştirilen kondisyon aletlerinde spor yapan Kaymakam Öz ve Başkan Cengiz, tüm ilçe sakinlerini spor yapmaya davet ettiler.
Öte yandan Aziziye Belediyesi hizmet binasının önünde davul zurna eşliğinde, bar gösterisiyle başlayan yürüyüş, Bilali Habeş Parkı’nda da aynı gösteri ve hançer barı ile son buldu. Burada minik karateciler de hocaları eşliğinde bir gösteri sundu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber