EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

EMEKLİLER 65 YAŞ ÜSTÜ ULAŞIM ÜCRETİ SORUNUNA ÇARE İSTEDİ

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şubesi Başkanı A

Eklenme:03.10.2013 / 10:50          Güncelleme:03.10.2013 / 10:50
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Nazilli Şubesi Başkanı A.Cahit Coşkun, 65 yaş üstü vatandaşlara şehir içi toplu taşımadan ücretsiz faydalanma hakkı getirilmesine rağmen uygulamaya geçilmemesini eleştirdi.
Cahit Coşkun yaptığı açıklamada; “Sosyal devlet olmanın gereği yaşlı ve emeklisini kollayıp, korumaktır. Sayın Başbakan, şehir içi toplu taşımanın 65 yaş üstü yaşlılara ücretsiz olacağını söylemiştiniz. Bunun ardından da 65 yaş üstündekilerin toplu taşıma ücretlerinde şehir içi bedava, şehirlerarası, vapur ve trenlerde de yüzde elli indirimli olacağını 6495 sayılı kanunun 2 Ağustos 2013’de Resmi Gazete de yayınlanmasıyla yürürlüğe girdiğini biliyoruz. Ancak halen biz emeklilere ve 65 yaş üstü kişilerin taşıma ücreti ödemelerine bu durum yansımadı. Konu milletvekili ve üst düzey bürokratlar söz konusu olunca hemen gece yarısı Meclis toplayıp yarım saatte sorunu hallediyorsunuz. Bizlere gelince aylarca sonuç alınmıyor. Eğer biz yaşlıları gerçekten düşünüyorsanız, bu konuyu da halletmeniz gerekir. Aksi takdirde seçim zamanını bekleyecek olursanız o zaman bir seçim yatırımı olarak algılanır ki bu da doğru bir yaklaşım olmaz” ifadelerini kullandı.
YASA NE DİYOR
Resmi Gazete’nin 2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 sayılı nüshasında Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun kapsamında 6495 sayılı kanunda yapılan değişiklik Madde 88’de şu ibare yer almakta; “Türk vatandaşı olan altmış beş yaş ve üzeri kişiler, demiryolları ve denizyollarının şehiriçi hatları ile belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehiriçi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanırlar”
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber