EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAŞKAN ÖZ AHBAZYA’DA

Kartal Belediye Başkanı Op

Eklenme:03.10.2013 / 11:12          Güncelleme:03.10.2013 / 11:12
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Sohum Belediye Başkanı Alias Labakhua’nın davetlisi olarak gittiği Ahbazya’da Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Kültür Bakanı tarafından kabul edildi.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, beraberinde Sohum Belediye Başkanı Alias Labakhua, CHP Kartal Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Osman Güdü, Özel Kalem Müdürü Ömer Fethi Gürer ile birlikte ilk olarak Cumhurbaşkanlığı makamında Cumhurbaşkanı Aleksandr Ankvab tarafından kabul edildi. Cumhurbaşkanı Aleksandr Ankvab, Başkan Öz’ü Ahbazya’da görmekten mutlu olduğunu belirterek, Sohum - Kartal arasında kurulan ilişkinin önemine vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Aleksandr Ankvab, halklar arasında iyi ilişkilerin ve dostlukların dünya barışına da katkısının önemli olduğunu söyledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, Sohum ile Kartal arasındaki dostluktan öte tarihsel köken olarak da iki halkın birbirlerine olan yakınlıklarına değinerek gördükleri ilgiye teşekkür etti.
Başkan Öz, Cumhurbaşkanına, görüşmenin anısına bir sunumda bulundu. Sıcak bir karşılama ile yapılan görüşmenin ardından Başbakanlık konutunda Başbakan Leonit Lakırba tarafından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz ve beraberindeki heyet kabul edildi. Başbakan Leonit Lakırba, Ahbazya’da yakın dönemi ve yaşanan süreçleri anlattı ve Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü Ahbazya’da görmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Lakırba, Kartal - Sohum kardeşliğinin Türkiye - Ahbazya dostluğu için de önemli olduğunu belirtti.
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve beraberindeki heyet Kültür Bakanı Badra Gunba’yı da makamında ziyaret etti. Bakan Gunba, Başkan Altınok Öz ve berberindeki heyete, Kartal’da gördükleri yakın ilgi ve dostluk için teşekkür ederek sözlerine başladı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz de dostluk adına çaba ve çalışmalarını bildiklerini ifade etti. Daha sonra Sohum Belediye Başkanı Alias Labakhua, heyete bir yemek verdi. Dostluk mesajlarının verildiği yemeğe Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün eşi Feray Öz de katıldı. Ardından Ahbazya’nın 20. kuruluş yılı anısında etkinliklere davetli olan belediye başkanları ile birlikte Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz’e günün anısına sunumlarda bulunuldu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber